KUZEY IŞIKLARINDA “MASALSI BİR YOLCULUK LAPLAND 27-30 OCAK 2022

BENİ ARA
1. GÜN

 

Dünyanın en yaşanılası gezilerinde birini gerçekleştirmek üzere, İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde, saat 06.00’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası, Türk Hava Yolları, TK1749 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:40’de Rovaniemi‘ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12.10’da varıyoruz.

Gezimizin ilk durağı Kuzey Kutup Dairesi’nin en heyecan verici bölgesinde yer alan Santa Claus Köyü olacaktır. Işıklandırması ile masalsı bir atmosfere sahip olan bu köyde keyifli saatler bizleri bekliyor. Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirebilir, Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderebilirsiniz. Santa Claus Köyü’nde geçen keyifli saatlerinden ardından safari programlarında ihtiyacımız olan termal kıyafetlerimizi alıyor ve konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği öncesi Buz Otel’i geziyor ve gezi sonrası Buz Otel’de yemeğimizi alıyoruz

Konaklamamız Glass Resort’da.

2. GÜN

 

Bir başka masalsı güne uyanıyoruz… Glass Resort cam tavanlı villalardan oluşan Glass Resort’da kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve 09:30 da buzkıran etkinliği için Rovaniemi’den ayrılıyoruz.

Muhteşem kar manzaraları eşliğinde yapacağımız yolculuk sonunda İsveç sınırını geçiyoruz. Öğle yemeğimizi İsveç’in balıkçı kasabası Kukkolaforsen’de yiyoruz. Ardından dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında, donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacaksınız. National Geografik tarafından ölmeden denenmesi gereken aktiviteler içerisinde yer alan turumuzun ardından, 2 gece konaklayacağımız şehir otelimize geçiyoruz.

Konaklamamız Scandic Rovaniemi City Otel’de.

3. GÜN

 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, karlarla kaplı ormanda huzurlu, masalsı bir gezi için yola çıkıyoruz... Bu sabah ‘’Ren Geyiği Çiftliği’ne gidiyoruz. Şaman ayinlerinin anlatıldığı çadırımıza ulaşıp, burada Şaman masallarının kahramanı oluyoruz. Şamanizm hakkında bilgi alacağız. Şamanizm Türklerin ilk dini olarak Orta Asya ve Kuzey Asya da ortaya çıkmıştır. Şamanizm inanışının temelini doğaya hükmeden güçler İnsanların yağmur, fırtına, güneş ve şimşek gibi doğa olaylarına tapınma inancı ile ortaya çıkan Şaman inancı bu coğrafyada devam ediyor.

 

Ardından, Ren Geyikleri ve bölge hakkında bilgi alıyor ve Ren Geyiklerinin çektiği kızaklar ile bembeyaz, masalsı bir yolculuğun içine dalıyoruz. Yemek sonrası aracımız ile Husky Çiftliği’ne ulaşıyoruz. Çiftlikte Hasky’lerle fotoğraf çektirdikten sonra, günümüzün en eğlenceli bölümü olan haskylerin çektikleri kızaklarla bembeyaz ormanlarda gezmeye başlıyoruz. Gezimiz sonrasında otelimize dönüyoruz.

Konaklamamız Scandic Rovaniemi City Otel’de.

4. GÜN

 

Böyle bir macera yaşanmadan karlar altında Lapland masalımız sona eremez... Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası termal kıyafetlerimizi giyiyor ve macera dolu bir sabaha başlıyoruz.

Kar araçlarımızla çam ağaçları arasından geçerek, donmuş göl üzerinde yol alarak hayat boyu unutulmayacak bir kar motorları safarisine imzamızı atıyoruz. Dönüş uçağımız için alana transferimiz yapılıyor. 13:20 de kalkacak TK 1750 sefer sayılı uçağımız Türkiye saati ile 18:25 ‘te İstanbul’da olacak…

 

 

 1. THY ile İstanbul – Rovaniemi arası direk uçak bileti,
 2. • 2 gece Scandic Otel City Rovaniemi ’de kahvaltı dahil konaklama,
 3. • 1 gece Glass Resort Otel’de kahvaltı dahil konaklama
 4. • 1 Aksam yemeği
 5. • 2 Öğle yemeği
 6. • Ren Geyiği Safarisi + Arctic Circle Ceremony
 7. • Kar Motoru safarisi
 8. • Husky Safarisi ve kızak turu
 9. • Noel Baba Köyü ziyareti
 10. • Polar Explorer Buz Kiran gemisi safarisi
 11. • Tüm tur Boyunca kıyafet temini
 12. • Programda belirtilen tüm transferler
 13. • Zorunlu Seyahat Sigortası
 14. • Profesyonel rehberlik hizmeti

 

 

Gezide yapacağınız ekstra harcamalar

Programda dahil olduğu belirtilmeyen yemekler

Vize ücreti (shengen)

• Yurt dışı çıkış harcı

• Yemek ve otellerde alınacak ekstralar

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

LAPLAND

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
27.01.2022 - 30.01.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

3.480,00 EUR

-

4.170,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.