LAPLAND 05 MART 2020 KUZEY IŞIKLARI

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde, saat 07.20’de buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası, Türk Hava Yolları, TK1749 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.20’de Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13.35’de varışımıza istinaden ‘’Sacred7 Travel ile Lapland” serüvenimiz başlıyor.

Alanda bizleri bekleyen aracımız ile buluşarak 10 dk. mesafede bulunan Kuzey Kutup Dairesi’nin en heyecan verici bölgesinde yer alan Santa Claus Köyü’nü (Noel Baba Köyü) ziyaret ediyoruz. Dünyanın her tarafından gelen çocukları dinlemek ve insanlarla konuşmak için her gün bu köye gelen Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız. Köyü detaylı gezdikten sonra verilecek kısa bir serbest zamanın ardından otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Scandic Otel City Rovaniemi’de

2. GÜN

Otelimiz de alacağımız kahvaltının ardından, buzkıran etkinliği için Rovaniemi’nin 170 km uzağında bulunan İsveç’in Kalix şehrine hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında İsveç Finlandiya sınırını geçerek Axelsvik limanına varıyoruz. Dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında, donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacaksınız. National Geografik tarafından ölmeden denenmesi gereken aktiviteler içerisinde yer alan turumuzun ardından, öğle yemeğimiz için İsveç’in balıkçı kasabası SACRED7 TRAVEL Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No:6/12 Kalamış - İstanbul www.sacred7travel.com- info@sacred7travel.com

 

olan Kullolaforsen’e gidiyoruz. Ögle yemeğimiz sonrası Rovaniemi’ye dönüşün ardından serbest zaman. Bu akşam, yemek sonrası, özel otobüsümüzle Rovaniemi’de kuzey ışıkları avına çıkıyoruz, eğer şanslı isek kuzey ışıkları bizim icin gök yüzünde dans edecekler.

Konaklamamız Scandic Otel City Rovaniemi’de.

3. Gün

3. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, ‘’Ren Geyiği Çiftliği’ne gidiyoruz. Şaman ayinlerinin anlatıldığı çadırımıza ulaşıp, burada dünyanın ilk dini olarak kabul edilen Şamanizm hakkında bilgi alacağız. Şamanizm Türklerin ilk dini olarak Orta Asya ve Kuzey Asya da ortaya çıkmıştır. Şamanizm inanışının temelini doğaya hükmeden güçler oluşturmaktadır. İnsanların yağmur, fırtına, güneş ve şimşek gibi doğa olaylarına tapınma inancı ile ortaya çıkmış ve yayılmıştır. Ardından, Ren Geyikleri ve bölge hakkında bilgi alacak ve Ren Geyiklerinin çektiği kızaklar ile bembeyaz bir ortamda unutulmaz bir deneyim yaşayacağız..

Yemek sonrası aracımız ile Husky Çiftliği’ne ulaşıyoruz. Çiftlikte Haski’lerle fotoğraf çektirdikten sonra, günümüzün en eğlenceli bölümü olan haskilerin çektikleri kızaklarla bembeyaz ormanlarda gezmeye başlıyoruz. Gezimiz sonrasında Cam Iglolarda konaklamak üzere Rovaniemi’ye geri dönüyoruz.

Bu aksam yemeğimizden önce Buz Otel’i geziyor ve gezi sonrası Buz Otel’de yemeğimizi alıyoruz.

Konaklamamız Arctic Snow & Glass Igloos’da. ( Cam iglolarda)

4. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, kar araçlarımızla çam ağaçları arasında unutulmaz bir gezi yapıyoruz. Bizlere verilen özel kar kıyafetlerini giydikten sonra, karlar içinde yolculuğumuz başlayacak.

Öğle yemeğimiz, orman içinde bulunan restoranımızda. Bizlere özel hazırlanan menü ile ateşin etrafında alacağımız yemeğin ardından, saat 14.30’da havalimanına hareket ediyoruz.

THY’nin TK 1750 sefer sayılı direk uçuşu ile saat 17.00’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Türkiye saati ile 22.15’de Istanbul’a hoş geldiniz..

Hayat bir yolculuktur..

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileği ile..

 

THY ile İstanbul – Rovaniemi arası direk uçak bileti,

· 2 gece Scandic Otel City Rovaniemi ’de kahvaltı dahil konaklama,

· 1 gece Arctic Snow & Glass Igloos’da kahvaltı dahil konaklama

· 1 Aksam Snowman World Buz Otel’de Yemek,

· 30 Dakika Ren Geyiği Safarisi + Arctic Circle Ceremony + Öğle yemeği

· 2 Saat kar motoru safarisi + öğle yemeği (3 saat ateste pismis somon)

· Husky Safarisi ve kızak turu

· Noel Baba Köyü ziyareti

· Polar Explorer Buz Kiran gemisi safarisi

· Tüm tur Boyunca kıyafet temini

· Programda belirtilen tüm transferler

· Zorunlu Seyahat Sigortası

· Gruba eşlik edecek, profesyonel Sacred7 Travel rehberlik hizmeti

 

Gezide yapacağınız ekstra harcamalar

· Programda dâhil olduğu belirtilmeyen yemekler

· Vize ücreti (schengen)

· Yurt dışı çıkış harcı

· Yemek ve otellerde alınacak ekstralar

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

HOTEL & IGLO

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
05.03.2020 - 08.03.2020
Tam Pansiyon

3.250,00 EUR

3.250,00 EUR

3.840,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.