MEHMET ALİ OĞUZ EŞLİĞİNDE ENDÜLÜS 27 EKİM 2020

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile 05.30’da İstanbul Havaalanı Dış Hatlar terminalinde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TK1305 sefer sayılı uçuş ile 08.35’te Malaga’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12.15’te şehre ulaşıyoruz. Özel aracımız ile yaklaşık bir buçuk saat sürecek yolculuğumuzun ardından tarihi M.Ö 6. yüzyıla kadar dayanan Ronda’ya ulaşıyoruz. Varışımızda, öğle yemeğimizi Ronda Panoramico Restoran’da aldıktan sonra şehir gezimize başlıyoruz.

Ortaçağ’dan günümüze kadar sağlam kalan tarihi meydanları, Mağribi mimarisi örneklerinden beyaz boyalı evlerin ve trafiğe kapalı dar sokakların bulunduğu eski şehir denilen La Ciudad’ı geziyoruz. İspanya’da boğa güreşlerinin ilk yapıldığı arenayı görüyoruz. Ardından otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Ronda Catalonia Arena Hotel’de.

2. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından, Ernest Hemingway, Rilke gibi sanatçılara eserleri için esin kaynağı olmuş Ronda’nın tarihi dokusunu geride bırakarak, Endülüs’ün başkenti Sevilla’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saat süren yolculuğun ardından şehre varıyoruz. Şehrin kalbi Guadalquivir Nehri kenarında yapacağımız yürüyüş sonrası Rio Grande Restaurant’ta öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından dinlenmek üzere otele transferimiz yapılıyor.  

Konaklama Sevilla’ daki  NH Collection Sevilla Hotel’de.

3. GÜN

Sabah kahvaltısının ardından, Sevilla şehir gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. Alhambra’dan daha eski olan ve yapımında bu sarayı yapı özellikleri açısından etkileyen Alcazar (Alkazar) Sarayı’nı görüyoruz. Sarayın ardından, Avrupa’nın en büyük üçüncü katedrali olan Sevilla Katedrali’ni görüyoruz. Gezimizin devamında göreceğimiz yerler arasında; Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi ve Maria Luisa Parkı yer almaktadır. Şehir gezimiz esnasında fayton turumuzu gerçekleştireceğiz.

Gezi sonrası öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından otele transferimiz yapılıyor. Akşam yemeği buluşmasına kadar dinlenmek üzere serbest saatler. 20.30’da yemekli flamenco gösterisi için otelimizden ayrılıyoruz. Gösteri öncesi Flamenco Muzesi’ni gezip flamenconun tarihçesi hakkında rehberimizden detaylı bilgi alacağız. Ardından yirmi beş sanatçı ve dört gitaristten oluşan Endülüs Flamenco Grubu’nu izliyoruz. Show’un ardından otelimize dönüyoruz.


Konaklamamız NH Collection Sevilla Hotel’de.

4. GÜN
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası Cordoba’ya varıyor ve şehir gezimize başlıyoruz.  Hem İslam hem İspanyol kültürünü günümüze kadar yaşatmış bir şehir olan Cordoba’nın sokaklarını gezeceğiz. Musevi Mahallesi, Endülüs Evi (müzesi) ve tipik Endülüs sokakları, dünyanın en büyük camilerinden biri olan ve İspanyolca Mescit kelimesinden türeyen Mezquita adı ile bilinen Kurtuba Camii’yi ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimiz geçmişi 400 yıl öncesine dayanan tarihi binada yer alan Bandolero Restoran’da.

Yemeğimizin ardından geleneksel Arap kahvesinde kahvelerimizi yudumluyor ve bir başka büyüleyici şehir Granada’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık iki buçuk saat sürecek yolculuğumuzun ardından, dünyanın en çok zeytin ağacının bulunduğu bölge olan Luque’den geçerek Granada’ya ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

 

Konaklamamız Melia Granada Hotel’dedir.

5. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Granada şehir gezimize başlıyoruz. İlk olarak şehre hâkim bir tepede savunma kalesi ve saray olarak yapılmış Alhambra Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. 5. Carlos Sarayı ile başlayacak olan turumuzda, şehrin uzun süren Arap geçmişinden kalan, duvarlarında kullanılan kırmızı renk ve damlarındaki kırmızı kiremitlerden dolayı kırmızı anlamına gelen Alhambra'da, birbirleriyle bağlantılı sayısız odaları, salonları, avluları, fıskiyeli havuzları, çeşmeleri göreceğiz. Aslanlar Avlusu’nun ilginç hikâyesini, Alhambra’da geçmişte yaşanan entrikaları, tarihsel sürecini, siyasi gelişmeleri rehberimizden dinleyerek turumuzu tamamlayacağız.

Gezi sonrası otele transferimiz yapılıyor. Akşam yemeği için belirlenen saatte buluşarak otelimizden ayrılıyoruz. Alhambra Sarayı manzaralı, Las Tomasas Restaurant’ta akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından, Çingene şovunu izlemeye gideceğiz.

Konaklamamız Melia Granada Hotel’de.    

6. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından güzel şehir Granada’ya veda edip, Malaga’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat süren yolculuğun ardından Malaga şehir gezimize başlıyoruz.

 

Gezimiz sırasında; Müslümanların yaşadığı dönemden kalan Alcazaba şehir kalıntılarını, Roma döneminden kalan tarihi tiyatroyu, Picasso’nun doğduğu evi ve daracık sokaklarıyla, mermer yer döşemeleriyle Malaga’yı gezeceğiz.

Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşmanın ardından Malaga Havalimanı’na gitmek üzere şehirden ayrılıyoruz. Türk Havayolları’nın, TK1304 sefer sayılı uçuşu saat 17.15’te İstanbul’a hareket ediyoruz.

Yerel saat ile saat 23.05’te İstanbul’a hoş geldiniz.

Hayat bir yolculuktur, başka yolculuklarda yeniden görüşmek dileğiyle…

 • Programda belirtilen 4*ve 5* (ve benzeri) otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilmiş olan tüm gezi ve transferler
 • Programda belirtilmiş olan yemekler
 • Fayton Gezisi
 • Çingene Şovu
 • Programda belirtilmiş olan Müze ve Ören yeri girişleri
 • Gruba eşlik edecek Mehmet Ali Oğuz rehberliği
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası
 • Türk Havayolları Dış Hat Gidiş – Dönüş uçak bileti
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harç pulu 
 • Vize Ücreti
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

5* ve 4*

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
27.10.2020 - 01.11.2020
Tam Pansiyon

1.690,00 EUR

1.690,00 EUR

2.080,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.