MELTEM ERSİN EŞLİĞİNDE SÜMELA’DAN MACAHEL’E YEŞİL KARADENİZ 27 EKİM

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından THY 06.05 uçuşu ile Trabzon'a hareket ediyoruz. 07.40’ta varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla, Sümela Manastırı’na doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltımızı otobüste ikram edilecek kahvaltı paketi olarak alacağız.

Maçka’dan ayrılmadan alacağımız öğlen yemeğinin ardından, Karadeniz sahil yolunu takip ederek ilerliyor ve Ardeşen’de sahilden ayrılarak bizi yaylalara ulaştıracak manzaralı bir yola giriyoruz. Çamlıhemşin’e ulaştıktan sonra otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Çamlıhemşin’deki otelimizdedir.

2. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra aracımızla, bölgenin en sevilen yaylalarından Sal ve Pokut’a doğru yemyeşil bir tırmanışa başlıyoruz.

Sal yaylasını tanıyıp, fotoğraf çektikten sonra Pokut’a orman içinden yürüyerek geçeceğiz. Pokut evleri, bir sırt üzerinde muhteşem bir manzaraya doğru uzanır. Evleri önce yakından göreceğiz ve yayla yaşamından bahsedeceğiz.

Ardından yaylanın tepesine doğru kısa bir patika tırmanışı yapacağız. Yokuş yukarı yürümeye değen muhteşem bir manzarada öğlen yemeğimizi alacak, Pokut’u izleyeceğiz. Orman içinden yürümek ve patika tırmanışı yapmak istemeyen misafirlerimizi Sal yaylasından Pokut’ta aracımız götürecek ve yayla evinde buluşacağız. Yemekten sonra günümüzü Çat vadisinde geçiriyoruz.

Karadeniz limanlarına ulaşan dağ yollarını aşacak kervanları korumak ve bölgede genel güvenliği sağlamak amacıyla yapılmış ve günümüzde Zil Kale olarak bilinen kaleyi gezerek başlıyoruz. Daha sonra bölgenin akış hızı en yüksek şelalesi Palovit’i görüyoruz. Günü Çinçiva Köprüsü’nü izleyerek, çay kahve içerek bitiriyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Macahel’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda Fındıklı’nın geleneksel evlerini ve çay bahçelerini göreceğiz.

Hopa’dan dağ yoluna doğru ilerleyen güzergâh bizi önce Borçka’ya, oradan da Macahel’e ulaştıracak. Öğlen yemeğinden sonra İremit mahallesinin renkli ahşap camisini, Maral şelalesini göreceğiz ve doğada bir yürüyüş yapacağız. Camili Köyü içinde bir geziyle günü tamamlıyoruz. 

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Borçka Karagöl’e gidiyoruz. Göl çevresinde yapacağımız yürüyüşün ardından, sahil yoluna dönerek Arhavi’de tarihi Çifte Köprüler’i göreceğiz.

Geç öğlen yemeğinde Çayeli'nin meşhur kuru fasulyesini tattıktan sonra, Karadeniz kültürünün en önemli parçası olan çay üretimini görmek üzere bir çay fabrikasına gideceğiz. 

Meşhur Karadeniz çayıyla bitecek programımız sonrasında Rize Havalimanı’na devam

edeceğiz. 20.05’de hareket edecek uçağımız bizi 22.10’da İstanbul’a ulaştıracak. Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

Programda

belirtilmiş

olan

ikramlar

Programda

belirtilen

tüm

transferler

Programda

belirtilen tüm

geziler

Giriş

ücretleri

Zorunlu

seyahat

sigortası

Profesyonel

danışmanlık

ve

rehberlik

hizmeti

THY

ile

gidiş

dönüş

uçak

biletleri

Yemeklerde

alınacak ekstra

içecekler

Rafting

Kişisel

harcamalar

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

KARADENİZ

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
27.10.2022 - 30.10.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

6.970,00 TL

6.970,00 TL

8.240,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.