MOIS GABAY EŞLİĞİNDE DİNLERİN MERKEZİNE YOLCULUK İSRAİL 28 Eylül - 1 Ekim 2023

BENİ ARA
1. GÜN

*** Temamız : 1948’ten günümüze Modern İsrail’i tanımak

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, Türk Hava Yolları'nın TK 784 sefer sayılı uçuşuyla 06:55'te İsrail'in Tel Aviv şehrine hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık iki saat sürecek. Tel Aviv'e ulaştıktan ve ülkeye giriş işlemlerini tamamlamanın ardından, Tel Aviv’e ve buradan Tel Aviv kurulmadan önceki tarihi şehir Yafa’ya hareket ediyoruz. Tel Aviv, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine 1930’lu yıllarda Modern Akım etkisi ile yapılan Beyaz Evler ile girmiştir. Tel Aviv’de Yafa surları dışında kurulan ilk semt Neve Tzedek, Kikar Dizengoff meydanı, Rabin Meydanı göreceğimiz yerler arasında olacaktır.

Yafa sokaklarında yürüyüş turu yapıyoruz. Sultan Abdülhamid Saat Kulesi, bedesten, valilik sarayı, tarihi liman, çarşı ve eski evleri görüyoruz. Öğle yemeğini buradaki yerel bir lokantada alacağız. Şehirde yaptığımız panoramik turun ardından Hz.Isa’nın doğduğu şehir olan Nasıra’ya geçiyoruz.

Konaklama Nasıra’daki otelimizde. Akşam yemeği otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.

2. GÜN

 

*** Temamız : Dinlerin Merkezine Yolculuk 1-

Otelimizdeki kahvaltı sonrası Meryem Ana'nın Hz. İsa'ya mucizevi hamileliğini öğrendiği şehir, Nasıra'ya doğru yola çıkıyoruz. Bu şehirden kutsal kitapta Hz. İsa’nın çocukluğunun geçtiği yer olarak bahsedilmektedir. Ortadoğu'nun en büyük kilise binasını gezdikten ve tüm dünyadan Meryem Ana adına yapılan onlarca değerli tabloyu gördükten sonra Masada Antik kentine hareket ediyoruz.

Ölü Deniz'e (Lut Gölü) doğru yola çıkıyoruz. Göl boyunca devam eden yolu takip ederek, İsrail tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Masada’yı geziyoruz. Ören yerine giriyor ve teleferikle bu etkileyici antik şehre ulaşıyoruz. Ören yerinde yapacağımız yürüyüş turundan sonra yine teleferikle dönüyoruz.

Massada ziyareti sonrası Ölü Deniz kıyısına varıyoruz. Burada, içerdiği mineraller nedeniyle kozmetik sanayinde kullanılan doğal çamurlarda çamur banyosu yapabilir ya da Ölü Deniz’de batmadan yüzmenin keyfine varabilirsiniz. Dinlenme ve keyifli anlardan sonra otobüsümüze

biniyor ve en eski Tevrat rulolarının keşfedildiği Kumran Mağaraları önünden geçerek Kudüs’e dönüyoruz.

Akşam yemeğimizde sizlerle özel bir deneyim yaşamak için “Shabbat of a Lifetime” programına katılıyoruz. Konaklama otelimizde.

Konaklama otelimizde.

3. GÜN

*** Temamız : Dinlerin Merkezine Yolculuk- Hz. İbrahim’den Hz.Muhammed’e Kudüs

ahvaltının ardından, Kudüs'te geçecek güzel bir güne başlıyoruz. İlk olarak Hz. İsa’nın, havarisi Yahuda İskariyot tarafından ele verildiği Getsemeni’de iki bin yıllık zeytin ağaçlarını ve “Tüm Milletler Kilisesi”ni ziyaret ediyoruz. Meryem Ana’nın ölüm anında göğe alındığına inanılan Meryem Kilisesi’ni ziyaretin ardından otobüsümüze biniyor ve Kanuni Sultan Süleyman‟ın inşa ettiği surların giriş kapılarından, Kudüs tarihi şehir içine ayak basıyoruz. Davud Peygamber olarak da bilinen Kral David'in mezarını ve Hz. İsa’nın havarileriyle son akşam yemeğini yediği mekanı gördükten sonra, öğle yemeği için serbest zamanımızın olacağı, Yahudi Mahallesine doğru yürüyoruz.

Öğleden sonra Kudüs’te yürüyüş turumuzu tamamlıyor olacağız. Eski Kudüs, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer almaktadır. Ağlama Duvarı olarak da bilinen Batı Duvarı'na geliyor ve ibadet eden Yahudileri görüyoruz. Ardından Kur’an’da yazıldığı üzere Hz. Muhammed’in Mirac’a yükseldiği yer olan Kubbet’üs Sahra ve Mescid- el Aksa’nın da yer aldığı Harem Üs Şerif’i ziyaret ediyoruz. Hz. İsa’nın yargılanmasından çarmıha gerildiği tepe Golgota’ya kadar “Çile Yolu” olarak bilinen Via Dolorosa’da 14 istasyonu görüyor ve istasyonların sonunda bulunan Göğe Yükseliş Kilisesini ziyaret ediyoruz.

4. GÜN

*** Temamız : “HAFIZA - HATIRLAMAK” / Tüm insanlık adına bir daha asla diyebilmek...

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. İkinci Dünya Savaşı sırasında katledilen altı milyon insanın anısı için inşa edilen Yad Vaşem - Soykırım Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

Ardından şehrin en değerli müzelerinden Süleyman Mabedi’nin bir maketini, Kumran yazıtlarını, en eski Tevrat metinlerini barındıran Kudüs Müzesini ziyaret ediyoruz. Kudüs'e veda ederken uçak saatine göre Tel-Aviv’de son bir mola ile geçirdiğimiz keyif dolu dakikaları değerlendiriyoruz.

Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı’na geliyoruz. Güvenlik, pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

Hayat bir yolculuktur...

Bir sonraki yolculuğunuzda görüşmek dileği ile...

- Programda belirtilen otellerde (ve benzeri) konaklama

- Programda belirtilen tüm transfer ve şehir gezileri,

- Tel Aviv ve Ölü Deniz’de 2 öğle yemeği

- Nasıra’da 1 akşam yemeği

- Kudüs’te Şabat deneyimli 1 akşam yemeği

- Transfer ve gezilerde konforlu, modern ve klimalı araçlar,

- Yerel rehberlik hizmeti,

- Belirtilen yerlerde geziler ve tüm giriş ücretleri,

- Zorunlu seyahat sigortası,

- Vize ücreti

- Mois Gabay profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti

- THY ile İstanbul-Tel Aviv gidiş ve dönüş uçak bileti

- Yerel personel için bahşişler

- Yemekler sırasında alınacak içecek ve içkiler

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

ISRAIL

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
28.09.2023 - 01.10.2023
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

1.770,00 USD

1.770,00 USD

2.340,00 USD

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.