MOIS GABAY EŞLİĞİN'DE EN UZAK BATI’NIN DOĞU İLE EŞSİZ SENTEZİ MİSTİK “FAS” 16-20 EKİM 2024

BENİ ARA
1. GÜN

İstanbul havalimanı buluşmamız ve uçağa biniş işlemlerimizin ardından TK0619 sefer sayılı Marakeş ‘e saat 12.00’de hareket ve yerel saat ile 15.25’te varış,
havalimanında karşılama sonrası ise programımız Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile başlayacak. Gerçek bir “Mucizeler Avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma El Fena Meydanı için; kısaca “Açık Hava Tiyatrosu” diyebiliriz.

Burada yapacağımız yürüyüş sonrası aracımızla otelimize geçiş ve kısa dinlenme.

 

Marakeş en az gündüzleri kadar geceleri de yaşayan ve özellikle gece hayatı ile ünlenen bir şehir. Akşam otelimizde buluşmamızın ardından sizlerle Fas gece hayatını yakından tanıyacağımız, şovları ve atmosferiyle bizi büyüleyecek “Dar Soukkah” sarayına gideceğiz.

Akşam yemeği ve şov sonrası otele dönüş ve dinlenme.

2. GÜN

Sabah kahvaltının ardından Marakeş’i keşfedeceğiz. Marakeş Medina turumuzda, 19. yüzyıl sadrazamlarının Marakeş Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. İspano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Kutubiya Minaresini seyrettikten sonra, maceramız Souq adı verilen Marakeş kapalı çarşısının dar, ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedebilir, kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz.

Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı aktarlar sizi eğlendirecek duraklar olacaktır. Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen, bir dönem ikametgâh olarak kullandığı, 20. yy başında Fransız ressam Majorel tarafından oluşturulan “Majorelle Bahçeleri”ni görecek ve Yves Saint Laurent’ın hayatına tanıklık edeceğiz.

Gezi bitimi otele dönüş ve dinlenme.  

Akşam saatlerinde dileyen dostlarla bu kez Berberilerin danslarına tanıklık edeceğimiz, Marakeş’e yarım saatlik uzaklıkta çölün ortasındaki “Chez Ali” isimli mekanda fantastik bir gösteriye misafir olacak, bu vesileyle de Kuskus ve tajin yiyeceğiz. ( Ekstra)

3. GÜN

Otelden erken saatlerde çıkıp yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla hem Fas’ın dünyaca ünlü Argan yağını deneyimleyip hem de Essaouria’ya varacağız. Atlas okyanusu kıyısında yer alan, ilk bakışta bize eski Bodrum’u anımsatan bu şehir dünyaca ünlü eski Portekiz şehirlerinden biridir. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan bu şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı olup sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabasıdır. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina bölümlerinde gezecek ve bir balıkçı lokantasında öğle yemeğimizi alacağız. Yemek bitimi daracık dolambaç sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz.  

Tur sonrası Marrakech’e dönüş.

Akşam yemeği serbest ve geceleme otelimizde.  

4. GÜN

Sabah kahvaltının ardından yola çıkıp, Fas’ın başkenti Rabat’ı keşfedeceğiz... Endülüs döneminin yıldız şehirlerinden Rabat, Atlas okyanusunda hüküm sürmüş korsanların da önemli limanlarındandır… Fransız koloni döneminde başkent ilan edilmiş, döneminin en modern binaları ile süslenmiştir. Günümüz Fas Krallığının başkentidir. Şehre varır varmaz kolonyal dönemin izlerini taşıyan Mohammed V bulvarını görecek, Hasan II Kulesi ve Muhammed V Anıt Mezarını ziyaret edeceğiz…

Eski Rabat’ın dar ara sokaklarında fotoğraf çekmeye doyamayacağız. Sale şehrine bakan, Bouregreg nehri ağzında kurulu kalede geleneksel nane çayı molası vereceğiz, yüzlerce yıllık bu mekân korsan hikayeleri ile yaşamaya devam ediyor…Ardından akşam saatlerinde Kazablanka’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

 

Otelde kısa dinlenme sonrası bu kez, Kazablanka’nın Eski Medina bölgesindeki tarihi bir konakta Humphrey Bogart’ın klasik savaş filmi “Casablanca’nın beyaz perdeye çıkışından 80 yıl sonra ikonik kurgusal gece kulübünün ruhunu deneyimlemek için sizlerle Ricks Cafe Kazablanka’ya akşam yemeğimizi almak üzere gidiyoruz.

Yemek sonrası otele dönüş ve dinlenme.

 

5. GÜN

Sabah otelimizden ayrılarak Casablanca’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Hassan II Camii’ni ziyaret edip buradan Atlas Okyanusu kıyılarındaki Corniche semtindeki mola sonrası uçuşumuz için Casablanca Havalimanına geçeceğiz.

 • 3 gece Marakeş  Jaal Riadh Resort Marakech 5* vb Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 gece Kazablanka Marriott Hotel 5* vb konaklama
 • Programda belirtilen tüm Müze girişleri
 • Sayıya uygun konforlu klimalı araçlarla ulaşım ve tüm gezi ve transferler
 • Mois Gabay danışmanlığı ve lokal rehber hizmetleri
 • 3 öğle yemeği
 • 2 akşam yemeği
 • Tüm yemeklerde kişi başı ½ şişe su
 • Zorunlu yurtdışı seyahat sigortası
 • Gidiş ve dönüş uçak biletleri

Programa uygun uçak biletleri :  

ISTANBUL MARAKEŞ

16 EKIM 2024 TK 0619 IST-RAK 12.00-15.25 VARIŞ

KAZABLANKA ISTANBUL

20 EKIM 2024 TK0618 CMN-IST 16.45-23.25 VARIŞ

 • Programda belirtilmeyen tüm yemekler
 • Dileyenler Chez Ali akşam şovu Marakeş 2. Gece
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yerel rehber, kaptan, otel ve lokantalara sizin adınıza verilecek tip ( toplam kişi başı 50 euro önerilir)

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

MOIS GABAY EŞLİĞİN'DE EN UZAK BATI’NIN DOĞU İLE EŞSİZ SENTEZİ MİSTİK “FAS” 16-20 EKİM 2024

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
16.10.2024 - 20.10.2024
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

1.350,00 EUR

1.350,00 EUR

1.700,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.