Mois Gabay Eşliğinde Museum Hotel Konaklamalı Antakya Turu 18 - 19 Şubat

BENİ ARA
1. GÜN

Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Antakya merkezde bulunan, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Daha sonra dünyanın ilk mağara kilisesi olarak bilinen St.Pierre Kilisesi’ni geziyoruz. Anadolu’nun ilk camisi olan Habibi Neccar Camii’ni ziyaret ederek tarihi Uzun Çarşı’ya giriyoruz. Burada öğle yemeği için mola veriyoruz.

Yemek çıkışında Uzun Çarşı’yı gezmeye devam ediyoruz. Öncelikle Peynirciler Çarşısı’ndan Antakya’ ya özgü kahvaltılıklardan alma imkanı buluyoruz. Ardından Baharatçılar Çarşısı’na giriyor ve buradan Antakya’ya özgü birçok baharatı alma şansı buluyoruz. Sonraki durağımız Kuyumcular Çarşısı. Burada Antakya’ya özgü altın ve gümüş çeşitlerini bulabilirsiniz. Daha sonra Ayakkabıcılar Çarşısı’nı gezerek geçip Çınaraltı’na gidiyoruz. Burada ünü dünyaya yayılmış kömürde Antakya künefesinin yapılışını öğreniyor ve tadına bakıyoruz.Künefenin ardından kahve ve çaylarımızı içiyor ve tekrar yürüyüşümüze devam ediyoruz. Uzun çarşının içerisinden Antakya’ya özgü el işi ve ahşap ürünlerden alma imkanı buluyoruz. Son olarak el yapımı ipek şalların bulunduğu satış mağazasına uğruyoruz. Svayka Meydanı’nda yapacağımız yürüyüş ile Türk Katolik Kilisesi ve Sinagog ziyaretimiz ardından da Affan Kahvesi’nde keyifli bir mola veriyoruz.

Otelimize yerleşme ve dinlenmenin ardından dilerseniz, akşam yemeğinizi rehberinizin önereceği, Antakya gecelerinin eğlencelerini ve leziz yemeklerini tadabileceğiniz restoranlardan birinde alabilirsiniz. Burada Antakya’ya özgü özel mezelerin, yöresel yemeklerin tadına baktıktan sonra konaklama otelimizde.

2. GÜN

Otelde alacağınız kahvaltı sonrasında oteldeki çıkış işlemlerimizi de tamamlayıp Harbiye Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Şelale gezimizin ardından, ilk olarak Musa ağacının bulunduğu Hıdırbey köyüne gidiyoruz. Köy meydanında bulunan kahvede, çay veya kahvemizi içiyor, tandırda katıklı ekmeğin tadına bakıyoruz. Daha sonra köylülerin elleriyle yaptıkları nar ekşisi, zeytinyağı, biber salçası, zeytin alma şansı buluyoruz.

Daha sonra Türkiye’nin tek Ermeni köyü ve Antakya’da ilk organik tarımın yapıldığı yer olan Vakıflı köyüne geçiyoruz. Köy meydanında bulunan kiliseyi ziyaret ederek kilisenin bahçesinde bulunan satış yerinden çeşitli meyve ve çiçeklerden yapılmış likörlerin tadına bakıp alışverişimizi tamamladıktan sonra devam edip Çevlik sahilinin eşsiz manzarasını görebilmek için Dor Mabedi’ne doğru yola çıkıyoruz.

Çevlik plajını fotoğraflama molasından sonra ekstra olarak öğle yemeğimiz için restoranımıza doğru devam ediyoruz. Öğle yemeğinde deniz ürünleri ve Çevlik mezelerini tattıktan sonra turumuz en önemli destinasyonlarından olan Titus Tüneli’ne doğru hareket ediyoruz. Titus tünelinin bulunduğu bölgeye araçlarla çıkılmadığından tarih ve doğayla iç içe geçecek olan gezimize yürüyerek devam ediyoruz. Bu gezi yaklaşık 2 saat sürecek olup rahat kaymaz taban ayakkabılarla yapılmasını da ayrıca önemle belirtmek isteriz.

Bu uzun ve keyifli yürüyüşümüzün sonunda tekrardan son alışverişlerimiz için şehirde vereceğimiz boş vakit sonrası, Antakya havalimanına transfer ve tur bitimi.


KONAKLAMA

➢ Museum Hotel Antakya 5*PROGRAMA UYGUN UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş  İstanbul H.L Hatay H. L  THY İLE  KALKIŞ 10.00- VARIŞ 11.40

Dönüş  Hatay H.L İstanbul H.L. THY İLE KALKIŞ 22.35-VARIŞ 00.30

 • Mois Gabay danışmanlığı ve rehberliği
 • 1 Gece 5* Otel’de konaklama
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 1 öğle yemeği
 • Programda belirtilen tüm gezi ve transferler
 • Yurtiçi Zorunlu Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Dini mekan bağışları
 • Antakya ulaşım ve dönüş
 • Müze giriş bedelleri. Müze kart Antakya Müzesi’nde geçmektedir.
 • Akşam yemeği
 • Kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmemiş olan geziler
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

GÜNÜBİRLİK TUR

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
18.02.2023 - 19.02.2023
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

4.900,00 TL

4.900,00 TL

6.300,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.