Mois Gabay rehberliğinde Kula ‘930 Pera ve Galata’da Yahudi İzlerine Yolculuk

1. GÜN

Şalom Gazetesi yazarı, profesyonel tur rehberi ve eğitimci Mois Gabay rehberliğinde

Kula ‘930 Pera ve Galata’da Yahudi İzlerine Yolculuk

Sefarad Mutfağından tatlar eşliğinde bize özel ayrılan bir terasta akşam yemeği

1930’ların Kuledibi’nden 1960’ların Pera’sına, Kasap Dalva’sı, Kasap Nesim’i, lakerdası ile ünlü Balıkçı Avraam’ı, Şekerci Belifante’si, Kaşer Şarküteri Yom Tov’u, ünlü dahiliyeci Dr. Uzdil’i, Çocuk Doktoru Çiprut’u, radyo tamircisi Mordo’yu, Kırtasiyeci Eliezer’i ve Manav Nesim’i, Dr. Savaryego’yu, Moşon el Turşucu’yu, Merserocuyu, Sarı Madam’ı, Meyhaneci Aşer’i, Hahamiko’yu, Lo Bueno Pastanesi’ni ve birçoğunu anarak bir zamanların Yahudi meyhanecilerinin tadında hem gezip hem de “hayata” kadeh kaldırmaya hepinizi bekliyoruz!


Program :

Saat 14.00 Şişhane Meydanı buluşma, Neveşalom Sinagogu ve 500.Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi,Kamondo yapıları ve merdivenleri,Schneidertemple Sanat Merkezi,Or Hadaş Sinagogu kalıntıları, Pera moda tarihinde Yahudi toplumundan izler, Kardeşler Kohen kitapevi ,Şapkacı Pepo, Barnathan apartmanı,Tünel,Beyoğlu’nda bir zamanların meşhur bonmarşeleri,Mandabatmaz kahve molası, Galata’ya geri dönüş ve bize özel ayrılan terasta sohbet eşliğinde Sefarad kosher menü 19.00 -21.00 saatleri arasında akşam yemeği.

Kula’930 Sefarad Mutfağı’ndan Sizin İçin Seçtiklerimiz

Özenle hazırlanmış her sofra, damak zevkine bir yolculuktur. Her sofra, o sofrayı temsil eden toplumun özelliklerini de vurgular; Paylaşımcı, ince zevk sahibi, tasarruftan yana bir toplum... Hepsinden önemlisi sofra yaşamdan bir kesittir. Hayatın tadı, tuzu, biberidir. Alışkanlıktır, bekleyiştir, karar yeridir, sohbet zeminidir. Sofra hayatın yapı taşlarından biridir.

Bayramlar özel günler de sofraları da farklı kılar. Sacred7 ailesi olarak size özel hazırladığımız bu Sefarad Mutfağı menüsü eşliğinde sizlere de bu topraklarda yüzyıllardır var olan renklerimizi tanıtmayı amaçladık.

Afiyet olsun!


Başlangıçlar

Kurufasulyeli ıspanak

Bulemaz (patlıcanlı-ıspanaklı-patatesli)

Kaşkarikas

 

Kişiye özel salata

 

Ana Yemek

Rulikos  (Bezelye & Pilav Eşliğinde)

 

Çay& Kahve

 

TatlıTur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

SAFARAD

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
19.05.2022 - 19.05.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

620,00 TL

620,00 TL

620,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.