Muhteşem Tarihi Dokusu, Lezzetli Mekânları ve Rengarenk Siluetiyle Bahar Akıncı Eşliğinde Portekiz

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde, 05.00’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimiz sonrası, saat 07.35’de THY tarifeli uçuşu ile Lizbon yolculuğumuz başlıyor. Yerel saat ile 10.30’da Lizbon’a varışımızın ardından, Seyahat Yazarı Sn. Bahar Akıncı ve profesyonel rehberimiz eşliğinde, panoramik şehir gezimize başlıyoruz. Lizbon panoramik şehir gezimizde; Rossio Meydanı, Praca Do Commercio Meydanları, Av. Liberdade (Özgürlük Bulvarı), Marquez Pompal Meydanı ve şehrin tepesindeki Sao Jorge Kalesi öncelikli göreceğimiz yerler arasında.

Öğle yemeği için ayrılan serbest zamanın ardından, şehir gezimize şehrin en eski mahallesi Belem ile devam ediyoruz. Burada Jeronimus Manastırı, Belem Kulesi, Kaşifler Anıtı ve tarihi Belem pastanesi bizleri bekliyor. Ardından dinlenmek için otelimize dönüyor ve akşam yemeği için otelimizin lobisinde buluşarak A Travesa restorana doğru hareket ediyoruz.

17. yy’dan kalma bir manastıra yerleşmiş olan restoranımız, yüksek tavanları, taş duvarları, beyaz örtüleri ve aydınlık örtüsü ile huzur veriyor. Şef Antonia Moita’nın antikacılardan topladığı objelere nefis Portekiz yemekleri eşlik ediyor. (http://atravessa.com/)

Konaklamamız Figueira by The Beautique Hotel’de.

2. GÜN

Sabah kahvaltısının ardından, Seyahat Yazarı Bahar Akıncı ve Rehberimiz eşliğinde yürüyerek, 15. yüzyılda inşa edilen Carmo Manastırı’nı ve 45 metre yüksekte muhteşem bir panaromik Lizbon manzarası sunan Santa Justa asansörünü keşfediyoruz.

Ardından “Docas” denilen eski hangarların bar ve restoranlara dönüştürüldüğü ¨Alcantara¨ ve tarihi tramvayları ve pazar yerleri ile ünlü Alfama semtlerini geziyoruz. Gezimiz esnasında, Lizbon’u fotoğraflamak için en güzel manzarada mola veriyor ve ardından öğle yemeğimizi, tüm Alfama semtini ve Lizbon’u tepeden gören terası, modern Portekiz mutfağına kattığı Afrika aromalı yemekleri ile ünlü Zambeze restoranda alıyoruz. https://zambezerestaurante.pt/pt/home

Yemeğimizin ardından şehir merkezine dönüyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek eşsiz bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra’yı, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca’yı Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabasını ve Estoril’i göreceğiz. Gezi sonrası dinlenmek için otelimize dönüyoruz.  

Akşam yemeği sonrası, dileyen misafirlerimiz şehrin en ünlü Fado müzikholü Casa de Fado programına kayıt yaptırabilirler. (ekstra olarak)

Konaklamamız Figueira by The Beautique Hotel’de.

3. GÜN

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından özel aracımız ile Porto’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek otobüs yolculuğumuz esnasında yol üzerinde Katolikler ‘in en önemli Haç merkezlerinden biri olan Fatima şehrini ziyaret edeceğiz. Fatima turu ve kahve molasının ardından Porto’ya varışımızda şehri gezmeye başlıyoruz.

Panoramik şehir gezimizde; Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Arrabida Köprüsü göreceğimiz yerler arasında.

Öğle yemeğimizi tarihi şarap mahzenlerinin bulunduğu Gaia tepelerinde bir mahzende aldıktan sonra, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia Bölgesi, Tore Dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsünü geziyoruz.

Gezi bitiminde otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği sonrası, dileyen misafirlerimizle, Seyahat Yazarı Bahar Akıncı eşliğinde Porto gece hayatı turu yapacağız.

Konaklamamız Portobay Hotel Teatro vb. de.

4. GÜN

Seyahat Yazarı Bahar Akıncı eşliğinde, Porto’da ki ikinci günümüz, lokal adresleri, gizli saklı sokakları, kitapçıları, galerileri gezmek için sabahın erken saatlerinde, yürüyerek başlayacak. Şehrin kalbinin attığı sürpriz adresler ile devam edecek. Öğle yemeğimiz, Bahar Akıncı’nın önereceği noktalarda serbest alacağız ve ardından alışveriş ve Porto’nun keyfini çıkarmak için serbest zamanımız olacak.

Akşam yemeği için lobide buluştuktan sonra adresimiz şehrin genç nüfusunun sıkça uğradığı, Porto manzaralı nefis bir teras olan The George. - https://thegeorge.pt

Konaklamamız Portobay Hotel Teatro vb. de.

5. GÜN

Sabah kahvalt ve otelden çıkış işlemlerimiz sonrası, öğle saatine kadar serbest zaman. Havalimanı transferimiz sonrası, dönüş uçuşumuz, TK1450 sayılı uçak ile 15.45’te kalkıyor. Yerel saat ile 22.15’de Istanbul’a hoşgeldiniz.

Bir sonraki Sacred7 Travel & #BaharlaLezzetYolculukları turunda görüşmek üzere…

Hayat bir yolculuktur…

 

Belirtilen vb. otellerde oda kahvaltı konaklama

Programda belirtilen tüm gezi ve transferler

2 öğle yemeği ve 2 akşam yemeği

Seyahat sağlık sigortası (seyahat süresince geçerli)

Seyahat Yazarı Sn. Bahar Akıncı eşlik ve danışmanlığı

Profesyonel Sacred7 yerel rehberlik hizmeti


Türk Hava Yolları gidiş-dönüş uçak biletleri,

➢    Yemeklerde alınacak içecekler,

➢    Vize

➢    Yurt dışı çıkış harcı


 

DANIŞMANIMIZ / SN. BAHAR AKINCI

Bana göre dünyanın en güzel okulunda, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde, “Dramatik Yazarlık” okudum. New York Gotham Writers Academy’de Yaratıcı Yazarlık eğitimi aldım ve New York Tanıtım Ofisi’nde Kentsel Pazarlama stajı yaptım.

İlk tek başına yolculuğuma üniversiteye başlayacağım yaz interrail ile ailemden gizlice kaydoldum. O günden beri Jamaika senin, Suriye benim, alıp başımı gidiyorum. Kendi seyahat bloğumu tasarladım. Gördüklerimi daha iyi anlatabilmek için Madrid’te profesyonel seyahat fotoğrafçılığı seminerlerine katıldım.

Dünyanın en iyi seyahat dergileri kabul edilen Travel + Leisure ve Conde Nast Traveller’ın Türkiye edisyonları için çalıştım.

6 yaşında manşetlerinden okuma-yazmayı söktüğüm, 8 yaşında Hürriyet Çocuk Kulübü Resim Yarışması bahanesi ile içine sızdığım gazetede yazmak; benim en büyük hayalimdi. 6 yıldır bir Hürriyet Yazarıyım. ¨Hürriyet İlk 10 jurisi¨ üyesiyim.

Qatar Airways için Asya’yı, Nissan Türkiye için güzel ülkemi karış karış geziyor, fotoğraflıyor ve anlatıyorum.

Geçtiğimiz Aralık ayından bu yana, CNN Türk’te Sinan Kunter ile beraber Dünya Avucunuzda programını planlamasını yapıyor ve konuk hikaye anlatıcı olarak yer alıyorum.

Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

Otellerimiz

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
17.06.2020 - 21.06.2020
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

1.750,00 EUR

1.750,00 EUR

2.140,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.

İstanbul – Lizbon / 17 Haziran 2020, Çarşamba

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1755

Economy Promosyon (L)

Turkish Airlines

Airbus A321 Dar gövde

07:35

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

10:30

Lizbon, Portekiz (LIS)

Lizbon Portela Havalimanı

4s 55d

Porto – İstanbul / 21 Haziran 2020, Pazar

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1450

Economy Promosyon (V)

Türk Hava Yolları

Boeing 737-800 Dar gövde

15:45

Porto, Portekiz (OPO)

Porto Francisco Sa Carneiro Havalimanı

22:15

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

4s 30d