ÖMER KOKAL İLE YELDEĞİRMENİ - KADIKÖY - MODA 07 NİSAN 2020

1. GÜN

         Eski adı Kalkedon olan Kadıköy ve çevresi pek çok kültür ve inancın bir arada yaşadığı bir bölge. Megaralılar, İstanbul’dan önce Kadıköy’ü kurmuşlar. Bir zamanlar timsahların yaşadığı derelere ev sahipliği yapan bölge şimdilerde şehrimizin aydınlık yüzünü temsil ediyor. Herodot’un “Körler Ülkesi” olarak adlandırdığı Kadıköy’ün efsaneleri, Yeldeğirmeni’nin bohem sokakları, Moda’nın keyif mekanları ve lezzet durakları bizleri bekliyor.

         Gezimizin ilk durağı doğuya giden kervanların uğurlandığı Ayrılık Çeşmesi olacak. Ardından geçmişin eğlence evlerinin sıralandığı Paris Mahallesi’nden geçip Yeldeğirmeni’nin bohem sokaklarına dalıyoruz. Pek çok şirin kafenin sıralandığı sokaklar aynı zamanda tarihi binalara, kiliselere ve yabancı okullarına ev sahipliği yapıyor. Yeldeğirmeni’ni gezip kafelerinde çay kahve molası verdikten sonra Kadıköy’ün simgesi olan Boğa Heykeli’ne gidiyoruz. Altıyolun kesiştiği noktada tüm heybetiyle duran boğanın ilginç hikayesini dinledikten sonra Bahariye Caddesi boyunca sıralanan Surp Levon Ermeni Katolik Kilisesi, Süreyya Operası ve Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi’ni görüp Kadıköy’ün ünlü çarşısı’na geçiyoruz.

  Çarşı’nın lezzet duraklarında vereceğimiz yemek molası sonrası çarşı içinde yer alan Aya Efamia Kilisesi’ni ve timsah heykelini görüp Strabon’un Khalkedon hakkında söylediklerini dinleyeceğiz. Ardından Moda’ya doğru gezimize devam edeceğiz. Moda’da butik bir çikolata dükkanı ve ünlü dondurmacı küçük lezzet kaçamakları yapacağımız duraklar olacak. Barış Manço’nun müzeye çevrilen evini ve Angilikan Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz.

 

Son olarak binalar arasına saklanmış Rum Ortodoks Ayazması’nı görüp kutsal suyundan içerek gezimize son noktayı koyacağız.

 

BULUŞMA YERİ: AYRILIK ÇEŞMESİ TEPE NAUTİLUS ÖNÜ (Marmaray Ayrılık Çeşmesi Durağı)

BULUŞMA SAATİ: 10:15

GEZİ BAŞLAMA SAATİ: 10:30

  • Rehberlik Hizmeti
  • Tüm Giriş ve Bağışlar
  • Öğle yemeği
  • Kişisel harcamalar
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

07 NİSAN 2020

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
07.04.2020 - 07.04.2020
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

275,00 TL

-

275,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.