ROMANYA, TRANSİLVANYA & KARPAT DAĞLARI 23 MAYIS 2020

BENİ ARA
1. GÜN
Siz değerli misafirlerimiz ile, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, saat 04.30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, TK1043 sayılı uçak ile 07.10’da  Bükreş’e hareket ediyoruz. 1 saat 20 dakikalık uçuş sonrası, 08.30’da Bükreş Havalimanı’na varışımızda Romanya’nın önemli bölgesi Transilvanya’ya, çok iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmek üzere yola çıkıyoruz.
 
Sinaia’da, Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından, Bran Kasabasında Drakula Şatosunu görüp, Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde halen Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, pek çok tarihi yapı görüp kentin hikayelerini dinledikten sonra otelimize yerleşiyoruz.
 
Akşam yemeğimiz ve konaklama Braşov’daki Otelimizde.
2. GÜN

Kahvaltı sonrası, Transilvanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Sighişoara’ya gidiyor ve şehir turumuzu yapıyoruz. UNESCO Dünya Miras Listesinde bulunan, 16. Yüzyıl’dan kalma rengarenk evleri, dar sokakları ve şirin cafeleri ile Sighişoara, Avrupa’da Ortaçağ’dan günümüze ulaşan en güzel yerleşimlerin başında geliyor. Dracula karakterine esin kaynağı olan Vlad Tepeş’in babası Eflak Prensi Vlad Dracul buraya sürgün edilmiş.

Dracul’un acımasızlığı ve kana susamışlığıyla dünyaya nam salan oğlu Vlad Tepeş işte bu renkli ve şirin şehirde 1431’de doğmuş ve dört yaşına kadar burada yaşamış. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında alacağız. Sighişoara’dan sonra Sibiu’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından Sibiu’ya varış.

Konaklama otelimizde.

3. GÜN

Kahvaltı sonrası, Sibiu şehir gezisi yapıyoruz. Alman ekolünden gelen şehir 2007`de Avrupa kültür başkenti seçilmiş. Sibiu’da göreceğimiz yerler arasında Yalan Köprüsü, Eski Şehir, Ortodoks Katedrali, Büyük Meydan bulunuyor. Tur sonrası Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz.

 


 

Yol boyunca Alpleri anımsatan dağlar, vadiler, şatolar ve akarsular bizlere eşlik edecek... Bükreş’e varışta otelimize yerleşip, akşam yemeği için Bükreş en güzel mekanlarından biri olan Caru’cu Bere restoranın tarihi atmosferinde yerel müzikler eşliğinde yerel tatlardan oluşan akşam yemeğimizi alıyoruz.

Konaklama Bükreş otelimizde.

4. GÜN

Kahvaltı sonrası Bükreş şehir gezimize başlıyoruz. Bükreş, Tuna Nehri’nin Dimbovita kolu üzerinde yer alan tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile etkileyici bir kent.

Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi gibi önemli yerleri gezeceğiz. Şehrin tarihi merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası havalimanına transferimiz yapılıyor.

 

 

 

 

TK 1046 sayılı uçak ile 21.35’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.00’da İstanbul’a hoşgeldiniz.

 • Ramada Brasov 4* vb. Hotel’de konaklama
 • Continental Froum Sibiu Hotel 4* vb otelde 1 gece konaklama
 • Intercontinental Hotel Bucharest 5* vb otelde 1 gece konaklama
 • Gezi boyunca tüm transferler ve geziler
 • Yerel ingilizce rehberlik hizmeti: Bran, Brasov, Sighisoara, Sibiu, Bükreş
 • 1 adet öğle ve 2 adet akşam yemeği.
 • Giriş ücretleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Ömer Kokal Profesyonel Rehberlik ve Danışmanlık hizmeti
 • THY ile İstanbul-Bükreş arası dış hat uçuşlar
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı

ÖMER KOKAL

 

80'li yılların başında otostopla başlayan yol tutkusu, 90'lı yıllarda fotoğraf tutkusuyla birleşti. 1991 yılında o yılların iki önemli fotoğraf kurumunda konuyla ilgili dersler aldı ve çeşitli çalışmalara katıldı. Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü'nü bitirdi.

1996 yılında Balkanlara yaptığı fotoğraf yolculuğu sonrası çalışmaları Yapı Dergisi tarafından yayınlandı. Ağırlıklı olarak günlük yaşamla, geleneksel mimarinin harmanlandığı karelerden oluşan Balkan fotoğrafları Yapı Dergisi'nin üç ayrı sayısında Makedonya, Arnavutluk ve Bulgaristan başlıklarıyla yayınlandı. Bu çalışmayla birlikte mimari fotoğraflara ağırlık verdi. Önceleri daha yoğun olmakla birlikte hala pek çok mimar için bu tür çalışmalarına devam ediyor. Ancak, gezi fotoğrafçılığı her zaman en yoğun yaptığı fotoğraf tarzı olarak öne çıkıyor.

Yaklaşık 15 yıl içinde ülkemizin seçkin pek çok dergisi için 300'ün üzerinde fotoğraf ve yazıdan oluşan seyahat dosyası hazırladı. Voyager, The Gate, Cfmag, Younique, Skylife, Maison Marie Claire, Yapı Dergisi, Tasarım, Mimarlık Dekorasyon, Maison Françiese, Ulusoy Travel, Sealife, Artdecor, Bp Magazine, Swissper, Onair, Caretta, Regnum, Anchor, Mutfak Rehberi, E-Style, Harper's Bazaar çalışmalarının yayınlandığı dergilerden ilk akla gelenler.

Seyahat yazarlığı ve fotoğrafçılığının yanı sıra 1993 yılından beri pek çok turizm firması ile çalıştıktan sonra 2002 yılından beri seyahat danışmanlığı da yapıyor.

2003 yılından beri Voyager Dergisi turizm danışmanlığının yanında, TRT Türk kanalında yayınlanan "Zor Yollar" adlı macera ve seyahat programının da danışmanlığı ve sunuculuğunu yaptı.

 

Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

4*-5*

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
23.05.2020 - 26.05.2020
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

990,00 EUR

990,00 EUR

1.180,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.

Gidiş : 23 Mayıs 2020, Cumartesi

 

 

 

 

 

Dönüş : 26 Mayıs 2020, Salı