SAFFET EMRE TONGUÇ EŞLİĞİNDE MİTOLOJİNİN İZİNDE, EKOLOJİNİN PEŞİNDE ADATEPE 21 AĞUSTOS 2020

BENİ ARA
1. GÜN
Siz değerli misafirlerimiz ile 07.00’da buluşarak, mesafeli oturma düzeni ile hazırlanmış özel aracımızla Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Keyifli yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecek. Otele varışımızın ardından, İda Blue bahçesinden mevsimsel çıkan meyvelerle yapılan, baharatlarla karışımlanan özel kokteyller bizi bekliyor olacak. Ardından, misafirlerini bölgenin yerel üreticilerinden mutfağına uzanan bir lezzet yolculuğu ile buluşturan İda Blue’nun mutfağında tüm yerel ve doğal lezzetler, bölgedeki çiftçilerden gelen ürünler ile hazırlanan öğle yemeğimize geçiyoruz. Öğle yemeğindeki keyifli sohbetimizin devamını kısa bir yürüyüşle varacağımız Adatepe Taş Mektep’te yapıyoruz. Binlerce yıllık tarihi taşıyan İda, antik çağlardan günümüze taşınan büyük ozan Homeros’un İlyada destanında Olympos ile birlikte tanrıların yaşadığı yer olarak anlatılmıştır. Bilinen ilk hikâyesini İlyada sayesinde öğrendiğimiz Kazdağları Zeus’un Hera’ya aşık olduğu, Truva Savaşı’nın başladığı, mitolojik tanrıların savaştığı, ziyafet sofraları kurduğu ve yaşadığı kutsal toprakların hikayesini, Taş Mektebin büyülü atmosferinde Sevgili Saffet Emre Tonguç’tan dinliyoruz.  Mitoloji sohbetimiz sonrası Adatepe Köyü’nü gezerek otelimize dönüyor ve İda Blue’nun eşsiz bahçesinde, yemyeşil doğanın içinde dinleniyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından, Adatepe köyünün hemen arkasında ve tepesinde yer alan Hoca Kaya’sında güneşin batışını izlemek üzere yürüyüş yapıyoruz. Köye hakim olan eşsiz manzara eşliğinde güneşin batışını seyrederken yerel lezzetlerin tadımını gerçekleştiriyoruz. Keyifli sohbetlerin eşlik edeceği uzun yemek masamızdaki akşam yemeğimiz,sizin için eşsiz bir deneyim olacak.
2. GÜN
Yıldızları seyrederek uykuya daldığınız bir gecenin ardından, kuş ve horoz sesleriyle güne merhaba dedikten sonra Zeus Altarına gerçekleştireceğimiz yürüyüşe çıkıyoruz. Nefes ve meditasyon çalışmasından sonra, otelimize dönerek, otelimizin Kuzey Ege lezzetleri ve doğal ürünleri ile meşhur kahvaltısına geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından, İda Blue’da konakladığımız süre içerisinde tattığınız bazı peynirlerin kahramanları ile tanışmak üzere sizi lezzetli bir rotanın izini sürmeye davet ediyoruz. Kaz Dağları’nın göbeğinde, sürpriz bir ‘Dam” ziyareti ile başlayan gezimizde, süt sağımının ardından, peynir yapımı anlatımı dinleyecek, peynir tadımı yapacak ve yöresel ve çiftlikte üretilen ürünlerle tanışacağımız Edremit’in Hacı Aslanlar Köyü’nde bulunan İdamera çiftliğini ziyaret edeceğiz. Ardından, rotamız Ma’adra Vineyards. Ma’adra… Antik Ege halklarının Madra Dağları’na layık gördüğü, bugüne dek değişmeden gelen ad… Ana tanrıça Ma’nın kocası… Ma’adra… Ma’adra Vineyards’da, Ma’Adra şaraplarının eşlik edeceği özel lezzetleri tadımlayarak otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği öncesi, dinlenmek için ayrılan serbest zamanınızda, İda Blue bahçesinden toplanarak harmanlanan şifalı bitki çaylarını deneyimleyebiliriz. 
3. GÜN
Doğanın ortasında, yemyeşil bir ortamda, ekolojik yaşamı birkaç gün bile olsa yaşayabilmenin ayrıcalığını hissettiğimiz tatilimizin son sabahında kahvaltı soframızda buluşuyoruz. Kahvaltı öncesinde dileyen misafirlerimiz, doğanın kalbinde, tertemiz havayı içine çekip; nefes, yoga ve meditasyon ile ruhunun derinliklerini keşfedebilirler. Serbest zamanımızın ardından, İstanbul’a dönmek üzere yola çıkıyoruz. Hayat bir yolculuktur… Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar birlikte olmak dileği ile… 
• Mesafeli oturma düzenli özel aracımızla gidiş – dönüş otobüs yolculuğu,
• 2 gece Ida Blu Hotel Adatepe’de konaklama
• 2 sabah kahvaltısı, 1 öğle yemeği, 2 akşam yemeği
• Gezimiz sırasında belirtilen tüm transferler
• Yoga, Nefes ve Meditasyon Saatleri
• İda Mera Ekolojik Çiftlik Ziyareti
• Ma’adra Vineyards öğle yemeği
• Hoca Kayası'nda Gün Batımı ve Tadım Etkinliği
• Zorunlu seyahat sağlık sigortası
• Saffet Emre Tonguç profesyonel danışmanlık ve sohbetleri 
• Yemeklerde alınacak ekstra meşrubat ve alkollü içecekler
• Tüm kişisel harcamalar 
1966 yılında Çorlu’da doğdu. Şişli Terakki Lisesi’nin ardından girdiği Boğaziçi Üniversitesi’nde, Turizm ve Otel Yöneticiliği ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerini bitirdi. Ardından yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nin Osmanlı Sosyal Tarihi programında tamamladı. Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde işletme üzerine doktora çalışması yaptı. Gerek mesleki çalışmaları gerek şahsi ilgisinden dolayı 130 ülkeye seyahat etti; 1400’e yakın şehir gördü. Seyahatlerinde çektiği fotoğraflar, 1990 yılından itibaren Amerika ve Avustralya başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki dergi ve internet sitelerinde yayınlandı. NTV’de iki sezon “Paha Biçilemez İstanbul” programını hazırlayıp sundu ve kanalın en yüksek izlenme oranlarına ulaşan yayınlarından biri oldu. 2017 yılında başladığı “Ayrıcalıklı Rotalar” programı, dört sezon devam ederek NTV ve STAR TV’de ekrana gelip 9 ödül kazandı. 19 kitap yazdı. 2004 yılından bu yana Hürriyet Seyahat ekinde yazıyor. Çalışmaları ile aralarında “En İyi Kitap, En İyi TV Programı, En İyi Gezi Yazarı, En İyi Profesyonel Rehber, Meslek Üstün Hizmet Ödülü”nün de olduğu 30 ödül aldı. Türkiye’nin ilk sesli online tur uygulaması Piri’nin ilk rehberi oldu. Instagram’daki @saffetemretonguc hesabı ve yarım milyonu aşan takipçi kitlesiyle sosyal medyanın en etkin isimlerinden biri. 2019 yılında açtığı YouTube kanalı ile video içerikler de üretiyor. Birçok gazetede, dergide, web sitesinde ve kişisel sitesi www.saffetemretonguc.com da düzenli olarak yazıları yayınlanıyor. Profesyonel konuşmacı olarak özel programlara, söyleşi, konferans ve panellere katılıyor. Online seminerler veriyor. 
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

EKOLOJIK GEZİ

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
21.08.2020 - 23.08.2020
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

5.770,00 TL

5.770,00 TL

8.040,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.