SAFFET EMRE TONGUÇ & SERDA BÜYÜKKOYUNCU EŞLİĞİNDE MASALLAR VADİSİ LOIRE /FRANSA 21-24 EYLÜL 2023

BENİ ARA
1. GÜN
Değerli Sacred7 Gezginleri ile İstanbul Havalimanı'nda, Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimiz sonrası, Türk Havayolları TK1821 sefer sayılı 07:00 uçağı ile Paris'e uçuyoruz. Varışımız ve öğle yemeğinin ardından, Şatolar Vadisi'nin en büyük şehri olan Blois'e doğru hareket ediyoruz. (212km)
Loire Nehri kıyısında kurulu olan şehirde, öğle yemeğimizi alacak, Blois Şatosu ve Katedrali'ni görecek,
şehrin meydanlarında gezeceğiz. Gezinin ardından, 3 gece boyunca evimiz olacak, mükemmel restore edilmiş, 17 yy manörü şatomuz Hôtel le Clos d'Amboise'e yerleşiyoruz
Akşam, otelimizin gurme restoranında leziz Fransız şarapları eşliğinde, Hoşgeldiniz Yemeği'nde buluşuyoruz. Konaklamamız Hôtel Le Choiseuil'de.
2. GÜN
Kahvaltı sonrası, Ambois şehrine hareket ediyoruz. Bölgenin en büyük Şatolarından Amboise Şatosu, Leonardo da Vinci'nin mezarının bulunduğu Saint Huber Şapeli ve bahçesinde bulunan Cezayirli Müslüman esirlerin mezarları göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. (Huber şapel onarımdadır) Bir dönem Kraliyet Ailesinin ikametgahı olarak tercih ettiği ve ünlü sanatçı Leonardo Da Vinci de son yıllarını geçirdiği bu şirin şehrin sokaklarında gezmek ve öğle yemeği için serbest zaman sonrası, vadinin bahçeleri ile ünlü Villandry Şatosu'na gidiyoruz.
Loire Vadisi'nde bahçeleriyle ünlü şatonun içerisini gezerken, Şatonun sahibi ailenin misafirlerini ağırladığı salonları, aileye ait eşyaları, Osmanlı Padişahlarından 1.Mahmut'un Topkapı Sarayı'nın bahçesinde ordusuyla tasvir eden tabloları görme imkanı bulacağız. Ünlü Şato'nun farklı bölümlerinden oluşan bahçelerinde keyifli bir gezi sonrası otelimize geri dönüyoruz.
Akşam şık akşam yemeğimiz sonrası, konaklamamız Hôtel Le Choiseuil'de.
3. GÜN
Kahvaltı sonrası, bölgenin en etkileyici şatosu olan Chenonceau Şatosu'na gidiyoruz Nehir üzerine inşaa edilen ve Kadınlar Şatosu olarak adlandırılan birbirinden enterasan hikayeleri dinleyecek olduğunuz şatonun bahçesini gezdikten sonra, -vaktimiz kalması durumunda-Tenten Çizgi romanlarındaki Moulinsart Şatosu'na esin kaynağı olan, Cheverny Şatosu'na gidecek ve şatonun bahçesini ve Şatoya özgü köpeklerini göreceğiz.
Kasabada bulunan restoranlarda öğle yemeği için serbest zaman sonrası, bölgenin en büyük Şatosu olan Chamboard Şatosu'na hareket ediyoruz Bahçelerinin yaklaşık yüzölçümü Paris'e eşit olan bu ihtişamlı şatoda Leonardo da Vinci tarafından tasarlanmış merdivenleri, Kralların kaldığı odaları, dev tabloların bulunduğu salonları ve çatıda bulunan eşsiz manzaralı bahçeyi göreceğiz. Gün batımında şatoyu çevreleyen göldeki yansımalar eşliğinde fotoğraflar çektikten sonra, otelimize geri dönüyoruz.
Yerel bir restoranda alacağımız şık akşam yemeğimiz sonrası konaklamamız Hôtel Le Choiseuil'de.
4. GÜN
Geç kahvaltının ardından, otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve, Loire Vadisi'ne bir daha unutmamak üzere veda ederek özel aracımızla Paris Havalimanı'na hareket ediyoruz.
İstanbul'a dönüş uçağımız 19.55'te hareket ediyor.
  • 3 gece kahvaltı dâhil konaklama,
  • 1 öğle ve 3 şık akşam yemeği, Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri,
  • Zorunlu seyahat sağlık sigortası,
  • Profesyonel Sacred7 Travel danışmanlık ve rehberlik hizmeti
  • Gidiş dönüş uçak bileti
  • Yemeklerde alınacak içecekler
UÇUŞ DETAYLARI

GİDİŞ:
TK1821 Türk Hava Yolları Airbus A330-300 Geniş gövde 07:00 İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı 09:40 Paris, Fransa (CDG) Charles De Gaulle Havalimanı

DÖNÜŞ:

TK1828 Türk Hava Yolları Airbus A330-300 Geniş gövde 19:55 Paris, Fransa (CDG) Charles De Gaulle Havalimanı 00:20 25 Eylül Pazartesi İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı


OTELİMİZ

HOTEL LE CHOISEUIL
https://www.grandesetapes.com/chateau-hotel-choiseul-amboise
Loire Nehri'nin kenarında ve Leonardo da Vinci'nin anavatanı olan Amboise Kraliyet Kalesi'nin eteğinde yer alan otelimiz Le Choiseul, tipik olarak 18. yüzyılda inşa edilmiş şık bir castle-hotel'dir. Otelimiz, Loire Vadisi kalelerinin kalbinde, olağanüstü bir konuma sahiptir.

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

PARİS

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
21.09.2023 - 24.09.2023
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

3.270,00 EUR

3.270,00 EUR

4.020,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.