SAFFET EMRE TONGUÇ & SERDA BÜYÜKKOYUNCU EŞLİĞİNDE; MASALLAR VADİSİ LOIRE / FRANSA 12 – 15 MAYIS 2022

BENİ ARA
1. GÜN

15. yy. ın sonlarında Fransa Kralları’nın en görkemli balolarına, av partilerine ev sahipliği yapan ihtiraslı aşkların tanığı Loire Vadisi Şatoları, yüzyıllar boyu en karmaşık saray entrikalarına, en gizli aşklara, en çetin iktidar mücadelelerine, ve krallar, metresleri ve tahtın diğer varisleri arasındaki tehlikeli ilişkilere sahne olmuş...
 

Peri masalından çıkmış izlenimi veren uçsuz bucaksız üzüm bağları, bozulmamış Ortaçağ köyleri, keşfedilmeyi bekleyen romanesk kiliseleri ile acelesiz akan Loire Nehri’nin manzaralarına, birbiriyle zarafette yarışan adeta ortaçağ masallarından süzülüp gelen şatoların çarpıcı silüetleri eklenince masal dünyasına yolculuğumuz unutulmaz bir hal alıyor…

Sakin yaşamı, ılık iklimi, nefis gurme mutfağı, dünyanın en lezzetli beyaz şarapları ve serin kırmızı şarapları, "Fransa'nın Bahçesi"ne olan bu zevkli yolculuğumuzu mükemmelleştirecek...Değerli Sacred7 Gezginleri ile İstanbul Havalimanı’nda saat 05.00’da, Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimiz sonrası, Türk Havayolları TK1821 sefer sayılı 07:00 uçağı ile Paris’e uçuyoruz. Varışımızın ardından, Şatolar Vadisi’nin en büyük şehri olan Blois’e doğru hareket ediyoruz. (212km)

Loire Nehri kıyısında kurulu olan şehirde, öğle yemeğimizi alacak, Blois Şatosu ve Katedrali’ni görecek, şehrin meydanlarında gezeceğiz. Gezinin ardından, 3 gece boyunca evimiz olacak, mükemmel restore edilmiş, 17 yy manörü şatomuz Hôtel le Clos d'Amboise’e yerleşiyoruz

Akşam, otelimizin gurme restoranında leziz Fransız şarapları eşliğinde, Hoşgeldiniz Yemeği’nde buluşuyoruz.  Konaklamamız Hôtel Le Choiseuil’de.

2. GÜN

Kahvaltı sonrası, Ambois şehrine hareket ediyoruz. Bölgenin en büyük Şatolarından Amboise Şatosu, Leonardo da Vinci’nin mezarının bulunduğu Saint Huber Şapeli ve bahçesinde bulunan Cezayirli Müslüman esirlerin mezarları göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Bir dönem Kraliyet Ailesinin ikametgahı olarak tercih ettiği ve ünlü sanatçı Leonardo Da Vinci de son yıllarını geçirdiği bu şirin şehrin sokaklarında gezmek ve öğle yemeği için serbest zaman sonrası, vadinin bahçeleri ile ünlü Villandry Şatosu’na gidiyoruz. 

Loire Vadisi’nde bahçeleriyle ünlü şatonun içerisini gezerken, Şatonun sahibi ailenin misafirlerini ağırladığı salonları, aileye ait eşyaları, Osmanlı Padişahlarından 1.Mahmut’un Topkapı Sarayı’nın bahçesinde ordusuyla tasvir eden tabloları görme imkanı bulacağız. Ünlü Şato’nun farklı bölümlerinden oluşan bahçelerinde keyifli bir gezi sonrası otelimize geri dönüyoruz.  

Akşam şık akşam yemeğimiz sonrası, konaklamamız Hôtel Le Choiseuil’de.

3. GÜN

Kahvaltı sonrası, bölgenin en etkileyici şatosu olan Chenonceau Şatosu’na gidiyoruz Nehir üzerine inşaa edilen ve Kadınlar Şatosu olarak adlandırılan birbirinden enterasan hikayeleri dinleyecek olduğunuz şatonun bahçesini gezdikten sonra, Tenten Çizgi romanlarındaki Moulinsart Şatosu’na esin kaynağı olan, Cheverny Şatosu’na hareket ediyoruz Sahipleri tarafından günümüzde de yaşanmakta olan şatonun bahçesini ve Şatoya özgü köpeklerini göreceğiz.

Kasabada bulunan restoranlarda öğle yemeği için serbest zaman sonrası,  bölgenin en büyük Şatosu olan Chamboard Şatosu’na hareket ediyoruz Bahçelerinin yaklaşık yüzölçümü Paris’e eşit olan bu ihtişamlı şatoda Leonardo da Vinci tarafından tasarlanmış merdivenleri, Kralların kaldığı odaları, dev tabloların bulunduğu salonları ve çatıda bulunan eşsiz manzaralı bahçeyi göreceğiz. Gün batımında şatoyu çevreleyen göldeki yansımalar eşliğinde fotoğraflar çektikten sonra, otelimize geri dönüyoruz.

Akşam yemeğimiz  Blois Şatosu’nda.. Yemek sonrası şatoda düzenlenen ses & ışık gösterisi izleme şansımız oluck. Konaklamamız Hôtel Le Choiseuil’de.

4. GÜN

Geç kahvaltının ardından, otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve, Loire Vadisi’ne bir daha unutmamak üzere veda ederek özel aracımızla Paris Havalimanı’na hareket ediyoruz.

İstanbul’a dönüş uçağımız TK1834 sayılı seferi ile 17.45’te hareket ediyor.

  • 3 gece kahvaltı dâhil konaklama,
  • 1 öğle ve 3 şık akşam yemeği,
  • Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri,
  • Zorunlu seyahat sağlık sigortası,
  • Profesyonel Sacred7 Travel danışmanlık ve rehberlik hizmeti
  • Gidiş dönüş uçak bileti
  • Yemeklerde alınacak içecekler
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

LOIRE

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
12.05.2022 - 15.05.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

2.970,00 EUR

2.970,00 EUR

3.560,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.