SAFFET EMRE TONGUÇ VE SERDA BÜYÜKKOYUNCU İLE EGZOTİK BİR YOLCULUK KUZEY TAYLAND & PHUKET

BENİ ARA
1. GÜN
Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde, saat 18.00’de buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası, TK64 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.55’de Tayland'ın başkenti Bangkok’a hareket ediyoruz.
2. GÜN
Yerel saati ile 10.15’te varışımıza istinaden, uçak değiştirerek Thai Havayolları ile 13.10’da Tayland’ın en egzotik şehri Chiang Rai’ye uçuyoruz. Chaing Rai çok sayıda sanatçıların, ustaların eserleri, yaratıcı tasarımları ve duygularını barındıran bir şehir. 14.35’te varışımızda, Tayland’ın ulusal sanatçısı Thawan Duchanee'nin eşsiz eseri Black Temple’ı ve Baandam Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezi bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3. GÜN
Kahvaltının ardından, Tayland’ın kuzeyindeki dağlık bölgede yaşayan, boyunlarına taktıkları halkalar nedeniyle tüm dünyanın ilgisini çeken, Long Neck Karen kadınlarını ziyaret ediyoruz. Efsaneye göre Karenlerin ataları dişi bir ejderha ile rüzgâr tanrısından geliyor. Karen kadınlarının boyunlarını uzatma geleneği ise ejderhanın görünüşünün yansıtma çabasıymış. Kadınlar ejderhayı, erkekler rüzgârı sembolize ettiği mitolojilerinde, sadece ejderha olanlar bu altından boyunlukları takabilirlermiş. Bu halkaları sadece çarşamba günü doğmuş kadınlar yine sadece dolunay zamanlarında takarmış. Herhangi bir yazılı kayıt olmadığı için, eldeki bilgiler ağızdan ağıza aktarılan hikâyeler ile biliniyor. Büyük bir bölümü Budist olan Karenler’in, %15’i Katolik ve Baptist Hıristiyan. Bunun yanında eski animist inancına ait gelenekleri de sürdürüyorlar. Tayland’da 9 ayrı kampta ise 100 binden fazla Kayan insanı hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. Ardından, Tayland, Laos ve Myanmar sınırlarının bir araya geldiği, dünyaca ünlü "Altın Üçgen" i ziyaret edecek, Mekong Nehri ve Opium Müzesi'nin panoramik manzarasını göreceğiz. Kuzey Tayland'ın ilk başkenti olan "Chiang Sean" kentindeki arkeolojik kalıntıları ziyaretin ardından, öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğle yemeğinden sonra, Mekhong'un Ruak Nehri ile birleştiği “Sop Ruak” olarak adlandırılan Altın Üçgen bölgesine doğru bir tekne gezi yapıyoruz. Burası, Loas, Myanmar ve Tayland olmak üzere üç ülkenin sınırlarının bir araya geldiği yerdir. Burada tarihte insanlar tarafından yerleşildiğinin kanıtı çok sayıda antik yer ve yapı kalıntıları bulunur. Gezi bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor.
4. GÜN
Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, Gezimizin ilk durağı Chiang Rai'daki sıcak su kaynağı (kaplıca) olan Hot Spring Mae Kachan. Cilt bakımı ve çeşitli terapiler yapılan kaplıcalardaki sıcak su kaynakları elbette tamamen doğaldır. Burada üç tane doğal kaplıca bulunur. Her gölet yaklaşık 3 metre genişliğinde olup oda sıcaklığı ise yaklaşık 80 derecedir. Ardından ziyaret edeceğimiz Wat Rong Khun, beyaz rengin ve sıvadaki cam parçalarının güneşte parıldayan camlarıyla dikkat çeken eşsiz bir tapınaktır. Beyaz renk Buda'nın saflığını gösterirken, cam Buda'nın bilgeliğini ve Budist öğretileri olan Dhamma'yı sembolize eder. Gezi sonrası Chiang Mai’ya doğru ilerliyoruz. Otelimize varmadan önce, son durağımız olan, San Kamphaeng ise, el sanatları sevenler için bir cennettir. Üzerinden geçen 18 kilometrelik otoyol, seramik, sade kâğıt, lake eşya, kâğıt şemsiye ve ipek üreten köy ve fabrikalara ev sahipliği yapar. Çok sayıda el sanatları yapan ustaların hünerlerini izlemek için en iyi yerlerden biridir. Akşam yemeğimiz otelimizde.
5. GÜN
Kahvaltının ardından, Mae Tang Fil kampına gidiyoruz. Burada Fil Show’u seyredeceğiz.Ardından, fillerle Vadiyi çevreleyen yemyeşil tarlalardan geçerek Lisu Trive Village’ı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimiz Fil kampında yerel tatlar eşliğinde. Yemeğin ardından nehirde bambu sallarla rafting yapacak, orkide çiftliğini ziyaret edeceğiz. Keyifli ve egzotik günün ardından otelimize transferimiz yapılıyor.
6. GÜN
Kahvaltının ardından, egzotik şehri gezmeye başlıyoruz. Chiang Mai, serin iklime sahip olan Kuzey Tayland’ın dağlık bölgesinde yer alan, içinde barındırdığı çok sayıda muhteşem ve tarihi tapınakları ile oldukça çekici ve kültürel yönden de etkileyici zenginliğe sahip bir şehirdir. Ülkenin kültür başkenti olarak geçen ve Chiang Mai Eyaletinin de başkenti olan şehir, 1296– 1768 yılları arasında Lanna Krallığına, 1774 yılından 1939 yılına kadar da Chiang Mai Krallığına başkentlik yapmış. 1296 yılında kurulan Chiang Mai yeni şehir anlamına gelir. Bu kültür şehri; meditasyon derslerinin verildiği 300’den fazla eski Budist tapınakları, kendilerine Karen-Padung (Long Neck Giraffe Hill Tribe) denen uzun boyunlu kabilesi, ünlü alışveriş ve eğlence mekânı gece pazarı ile Tayland’ın en gözde yerleşim birimi olarak bilinir. 700 yıllık şehir Chiang Mai, doğa ile iç içe yürüyüş imkanı, orkide ve kelebek bahçeleri, bambu rafting aktiviteleri ve fil safarileri ile oldukça zengin aktiviteler sunar.Öğleden sonra Tayland’ın cennet adası Phuket’e uçuyoruz. 15.00’de varışımızda egzotik adayı panoramik olarak gezmeye başlıyoruz. Phuket sadece şehrin her yerine yayılmış tapınaklarıyla değil, aynı zamanda doğal güzellikleri, uzun sahil şeridi, meşhur plajları ve renkli eğlence hayatıyla da popülerdir... Gezimiz şehrin tarihi bölgesinde devam edecek. Şehrin bu bölümünde, Phuket'in, 100 yıl önceki teneke baronları tarafından işgal edilen, görkemli Çin-sömürge konaklarını göreceksiniz. Şehir gezimizin ardından otelimize transferimiz yapılıyor. Akşam yemeği otelimizde.
7. GÜN
Sabah keyifli kahvaltımız sonrası, özel tekne ile dünyanın en güzel tropik adalarından biri olan ve Leonardo Di Caprio'nun The Beach filmi ile ünlenen Phi Phi Adası’na gidecek, Andaman denizinin büyülü adalarında keyifli bir gezi yapacağız. Otelden ayrılıp Phuket’in lüks marinalarından olan Boat Lagoon veya Royal marina’ya ulaştıktan sonra, sürat tekneleri ile Phi Phi adalarına doğru yola çıkıyoruz. İki adadan olusan Phi Phi adalarında yüzlerce renkli okyanus balıkları ile şnorkel yapıp, adada yaşayan maymunları gördükten sonra, öğle yemeğimizi almak icin Phi Phi Don adasına yanaşıyoruz. Yemek sonrası Phi Phi Lay adasına geçip sırasıyla Viking Mağarası, Pileh Lagoon’u ziyaret edip bütün Phuket fotoğraflarında gördüğünüz Leonardo Di Caprio’nun The Beach filmini cektiği dünyaca meşhur Maya Bay’de mola vereceğiz. Dönüş yolu üzerinde, Khai Adasında yine şnorkel ve yüzme için vaktimiz olacak. Ardından önce marina’ya ve sonrasında otelimize dönüyoruz
8. GÜN
Kahvaltı sonrası, günümüz cennet adada yüzmek, dinlenmek, alışveriş yapmak üzere serbest.
9. GÜN
Kahvaltının ve cennet adada yüzmek, dinlenmek, alışveriş yapmak üzere serbest geçen günün ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası, Türk Hava Yolları’nın TK173 sayılı direk seferi ile 22.45’te İstanbul’a hareket ediyoruz.
10. GÜN
Türkiye saati ile 05.45’te Istanbul’a hoş geldiniz... Hayat bir yolculuktur… Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileği ile...
• Bangkok – Chiang Rai ve Chiang Mai – Phuket arası iç hat uçuşlar,
• Belirtilen vb. otellerde kahvaltı dahil konaklama,
• Tüm akşam yemekleri
• Programda belirtilen öğle yemekleri (4 adet)
• Programda belirtilen tüm gezi ve transferler
• SAFFET EMRE TONGUÇ ve SERDA BÜYÜKKOYUNCU Danışmanlık ve Eşliği
• Tur tarihlerini kapsayan zorunlu seyahat sağlık sigortası (iptal/iade sigortası için lütfen tur danışmanınız ile görüşünüz.)
• İstanbul – Bangkok gidiş, Phuket – İstanbul dönüş dış hat uçuşları,
• Yemeklerde alınacak içecekler
• Yurt dışı çıkış harcı
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

TAYLAND

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
25.11.2022 - 04.12.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

4.570,00 EUR

4.570,00 EUR

5.470,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.