SAKURA ZAMANI JAPONYA'DA SANAT 30 MART - 08 NİSAN

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 23:00’de, İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz.  

2. GÜN

Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından, 01:40 da TK198 sefer sayılı direkt uçuşu ile Tokyo’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz ortalama 11 saat sürecek olup, Japonya Haneda Havalimanı’na 19:25 civarında varıyoruz. Varışımızın ardından dinlenmek için otelimize geçiyoruz.

Konaklama otelimizde.  

3. GÜN

Keyifli bir kahvaltı sonrası trenle Osaka’ya gidiyoruz. Varışımızda şehri gezmeye başlıyoruz. Osaka, Japonya’nın Tokyo’dan sonraki en büyük şehri ve aynı zamanda japon mutfağının da başkenti niteliğinde. İlk durağımız Okawa Nehri kıyısındaki, 1598 yılında inşaa edilen Osaka Kalesi. Osaka Kale’si Chüo semtinde yer almakta olup Japonya’nın en ünlü simgelerinden biridir.

 

 

16. Yüzyılda Azuchi-Momoyama döneminde Japonya’nın birleşmesinde önemli bir rol oynamıştır. Ardından, Osaka City Art Museum’u ziyaret ediyoruz. Müze Japon ve Doğu Asya sanatına odaklıdır. bir Şinto Tapınağı olan Sumiyoshi Taisha. Bu tapınak Japonya’daki tüm Sumiyoshi Tapınaklarının ana tapınağıdır.

 

Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Dotonborigawa nehrinin ikiye böldüğü bölgede her yeri neon ışıklarla donatılmış dev panolar, restoranlar ve alışveriş mağazalarıyla dolu Dotonburi Food Street’i gezeceğiz. Gezi sonrası otelimize transferimiz yapılıyor. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda.

Konaklama otelimizde.

4. GÜN

Sabah erken kahvaltı sonrası tren ile Okayama’ya gidiyoruz. Varışımızda Uno iskelesine giderek feribot ile Japonya’nın sanat adası Naoshima’ya gidiyoruz. Naoshima, Hiroşima ile Osaka arasında yaklaşık 18,3km² büyüklüğünde, modern sanatın izlerini her köşede görebileceğiniz bir Japon adasıdır.

Seto İç Denizi'ndeki 3000 adadan birisidir. Çağdaş sanat, mimari ve sergilerden oluşan etkileyici koleksiyonlara ev sahipliği yapar. Buradaki Şinto Tapınağı 12. yüzyılda inşa edilmiş olup UNESCO’nun kültür mirası listesinde yer alır. Adada gün boyu sanatla iç içe birgün geçirecek ve müze gezileri yapacağız.

 

 

Öğle yemeğimizi gezi sırasında yerel bir restoranda alacağız. Gezi bitiminde feribot ile Okayama’ya dönüyoruz.

 

Bu akşam geleneksel japon konaklaması olan Ryokan deneyimi yaşayacak ve futon tarzı yer yatağında uyuyacağız.

Akşam yemeği ve konaklamamız Ryokan’da.

5. GÜN

Sabah kahvaltı ve Koraku-en parkında yapacağımız gezinti sonrası hızlı tren ile Kyoto’ya hareket ediyoruz. Varışımızda Kyoto’yu keşfe başlıyoruz.

UNESCO’nun Dünya Miras Yeri olarak Antik Kyoto Eserleri’nin bir parçası olan, ‘’Huzurlu Ejderha’nın Tapınağı’’ anlamına gelen bir Zen tapınağı olan Ryoanji, Tendai mezhebinin Budist tapınağı olan, 1164 yılında yapılmış Sanjusangendo ve gösterişli Kinkakuji Tapınağı (Altın Tapınak) göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Gezimize Maruyama Park ve Kyoto Gion yürüyüşü ile devam edeceğiz.

Gezi sonrası otele transferimiz yapılıyor.

Konaklama otelimizde.

6. GÜN

Kahvaltının ardından, yaklaşık yarım saatlik mesafede bulunan Japonya’nın eski başkentlerinden Nara`ya gidiyoruz. Nara, tarih boyunca Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin merkezi olmuş. İlk durağımız Fushimi Inari Tapınağı, Inari dağının eteklerine kurulmuş bir Şinto tapınağıdır. Tapınağın tarihi hakkında kesin bir bilgi olamamakla birlikte 711 yılında Hata-no-Iroko tarafından bulunduğu söylenmektedir.

Öğle yemeğinin ardından, Uji’de geleneksel çay seremonisi deneyimleyecek, çayın tarihi hakkında bilgi alacağız. Çay seremonisi Japonların yemek kültürünün önemli bir parçasıdır. Bu seremoniye Sado denilmektedir. Bugün Japonya’da çay seremonileri popüler bir hobidir.

 

Ardından, Heian döneminde kurulmuş bir Budist tapınağı olan Byodo-in Temple’ı ziyaret edeceğiz. Son durağımız ise Todaiji Tapınağı. Bu tapınak dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra, dünyanın en büyük Buda heykeline ev sahipliği yapmaktadır. Tapınak aynı zamanda, bir Budist okulu olan Kegon’un da ana merkezidir.

Gezi bitiminde Kyoto’ya geri dönüyoruz.

Konaklama otelimizde.

7. GÜN

Erken kahvaltı sonrası, tren ile Atami’ye gidiyor ve varışımızda özel aracımız ile Hakone’ye doğru ilerliyoruz. Varışımızda, Hakone’de bulunan Ashi Gölü’nde tekne turuna çıkıyoruz. Doğayla başbaşa kaldığımız saatler sonrasında Hakone Açık Hava Müzesi’ni ziyarete gidiyoruz. 1969’da açılan Müze, Japonya’nın ilk açık hava müzesi olma özelliği taşıyor. Picasso, Henry Moore, Taro Okamato, Yasuo Churyo gibi ünlü isimlerin sanat eserlerinin yanı sıra binden fazla heykel ve sanat eseri içeren bir koleksiyona sahip.

Gezi bitiminde özel aracımızla Tokyo’ya gidiyoruz. Varışımızda otele transferimiz yapılıyor.

Konaklama otelimizde.

8. GÜN

Kahvaltının ardından, şehri gezmeye başlıyoruz. Tokyo’nun kelime anlamı Doğu’daki Başkent’tir. Şehrin adı 1868 yılına kadar Edo olarak anılmaktaydı. Japon İmparatoru Meiji’nin yönetime son vermesi ve merkezi Kyoto’dan Edo’ya taşıması sonrası şehrin adı Tokyo olarak değiştirilmiştir.

Gezimize, Asakusa ile başlıyoruz. Tokyo’nun en eski tapınağı olan Sensoji Temple, İmparator Meiji ve eşinin ruhuna ithafen inşa edilen Meiji Tapınağı’nı ve Harajuku’yu geziyoruz. Ardından Asakusa’da öğle yemeği için serbest zamanımız olacak.

 

 

Serbest zaman sonrası, Edo Tokyo Müzesi’ne giderek, Tokyo şehri tarihinin gözler önüne serildiği bu devasa müzede adeta geçmişe yolculuk yapacağız. Muazzam koleksiyonlara ev sahipliği yapan Tokyo Ulusal müzesi, Japon ve Asya sanat eserlerinden en güzel örnekleri görebileceğiniz önemli bir müzedir. Omotesandō ve Ginza caddelerinde yapacağımız yürüyüş sonrası otelimize transferimiz yapılıyor.  

Konaklama otelimizde.
9. GÜN

Otelde yaptığımız kahvaltı sonrasında, otel çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Günün kalan saatleri şehri gezmek ve son alışverişler için serbest. Belirlenen saatte buluşmanın ardından, Haneda Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrası, 22:50’de, TK199 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

10. GÜN

Yerel saat ile 05:40’ta İstanbul’a hoş geldiniz…


Hayat Bir Yolculuktur.

 

Bir sonraki yolculuğumuzda tekrardan görüşmek dileği ile…

 • Programda belirtilen ya da benzeri otellerde kahvaltı dâhil konaklama,
 • Programda belirtilen tüm turist class tren biletleri,
 • 3 akşam yemeği, 6 öğle yemeği
 • Çay seremonisi deneyimi,
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • Programda belirtilen tüm geziler (Hakone, Naoshima Art Island)
 • Yerel rehberlik hizmetleri,
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri
 • Kenan Tamer rehberlik ve danışmanlığı
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası (3000 USD teminatlı)
 • İstanbul – Tokyo / Tokyo-İstanbul dış hat uçak biletleri
 • Yurtdışı çıkış harç pulu (kişi başı 15 TL)
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Bahşiş ve tipler


KENAN TAMER                                                                                      Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

 

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

 

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

SAKURA

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
31.03.2020 - 07.04.2020
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

5.170,00 EUR

5.170,00 EUR

6.350,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.

GİDİŞ:

31 Mart 2020, Salı

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK198

Economy Yarı Esnek (O)

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER Geniş gövde

01:40

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

19:25

Tokyo, Japonya (HND)

Haneda Uluslararası Havalimanı

11s 45d

DÖNÜŞ:

7 Nisan 2020, Salı

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK199

Economy Yarı Esnek (O)

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER Geniş gövde

22:50

Tokyo, Japonya (HND)

Haneda Uluslararası Havalimanı

05:20

8 Nisan Çarşamba

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

12s 30d