SANATIN BAŞKENTİ ST PETERSBURG

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı’nda  saat 08:30 da buluşuyoruz. Bilet ve Bagaj işlemlerimiz sonrasında TK401 sefer sayılı uçuş ile saat 11:00’te hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 14:20’tir. Rehberimiz ile buluşmamız sonrasında St. Petersburg’da kısa bir gezi gerçekleştiriyoruz.

St. Petersburg bugünkü halini Kral 1 Petro’ya borçludur. 1. Petro, Deli Petro ve Büyük Petro olarak da anılır. Bir bataklık halinde olan şehri Avrupa kentleri ile yarışabilecek bir seviyeye ulaştırmak ister ve bu amacına ulaşır. Şehir gezimiz esnasında göreceğimiz bir çok eser ihtişamını 1. Petro’ya borçludur. St. Petersburg adını şehrin mimarından almaktadır.

Şehir turumuz sonrasında otelimize ulaşıyoruz.

Akşam yemeğimizi yiyeceğiz.

 

Konaklamamız Lotte Hotel’de.

https://www.lottehotel.com/stpetersburg-hotel/en.html

2. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında 1764 yılında II. Katerina tarafından kurulan dünyanın en büyük ve eski müzesi olan Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 100 yıl sonra kamu hizmetine geçen bu müze 3 milyon sanat eseri barındırmaktadır.  Müze gezisinin bitişinin ardından öğle yemeği yedikten sonra tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezilerimiz sonrasında otele geri dönüyoruz.

 

Akşam yemeğimiz sizin için özenle seçtiğimiz restaurantımızda.

 

Konaklamamız Lotte Hotel’de.

https://www.lottehotel.com/stpetersburg-hotel/en.html

 

(Not: Tekne gezimiz hava durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir)

3. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Büyük Petro’nun şehre kattığı başka bir muazzam eserleri keşfe çıkıyoruz. Petrodvorets Saat Fabrikası ve Petersburg Devlet Üniversitesi’nin iki kampüsünden birine ev sahipliği yapan Petergoff Yazlık Sarayı’nı ve bahçelerini geziyoruz. 607 hektar araziye inşa edilen bu göz alıcı yapı İsviçreliler’e karşı kazanılan zafer üzerine inşa edilmiştir. Yapımında 5 bin işçi çalışmı ve çevre süslemesi için farklı yerlerden ağaçlar bölgeye getirilmiştir.

 

Gezimiz sonrası öğle yemeğini yedikten sonra serbest zaman alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz otele dönebilir dileyenler işe alış-veriş yapabilirler.

 

Konaklamamız Lotte Hotel’de.

https://www.lottehotel.com/stpetersburg-hotel/en.html

4. GÜN

 

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.  Aracımız ile Peter- Paul Kalesi’ne ulaşıyoruz. Kale ilk olarak İsveç ordularına engel olmak için planlanmış ancak Rus orduları kalenin inşası bitmeden İsveç ordularını mağlup etmiştir. Bunun ardında bu kale askeri garnizasyon ve siyasi mahkumların cezalandırıldığı hapishane olarak kullanılmıştır. Bu hapishanede Peter ve oğlu Alexei, Dostoyevski ve Lenin’in ağabeyi Alexander yargılanmışlardır. Gezimiz sonrasında yemek ve alış veriş için mola veriyoruz.

Buluşma sonrasında aracımızla havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Bagaj ve gümrük işlemlerimiz sonrasında TK402 sefer sayılı uçuş ile saat 15:15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 18:45’tir.

•    Belirtilen otelde (veya benzeri) konaklama
•    2 öğle ve 2 akşam yemeği
•    Şehir turu
•    Gezi boyunca belirtilen tüm gezi ve transferleri
•    Hermitage Müzesi gezisi
•    Tekne gezisi (hava durumuna göre değişiklik gösterebilir)
•    Peter-Paul Kalesi gezisi
•    Petergoff Yazlık Sarayı gezisi
•    Belirtilen gezilerin tüm giriş ücretleri
•    Yerel rehberlik hizmeti
•    Seyehat sağlık sigortası
•    Kıvanç Demirel danışmanlığı ve rehberliği

•    THY dış hat gidiş dönüş uçak biletleri
•    Programda ödenecek bahşişler (kişi başı 30 € alanda toplanacaktır)
•    Ekstra harcamalar
•    Belirtilmeyen yemekler

Kıvanç Demirel

 

1972 yılı İstanbul doğumlu olup Galatasaray lisesindeki eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Fransızca öğretmenliği ve 2. üniversite olarak da İstanbul Üniversitesi Kültür Mirası ve Turizm bölümlerinde eğitimini tamamlamıştır.

Fransızca, İspanyolca, İngilizce dillerini konuşabilen, Yachtlife and Travel, THY Business dergileri gibi bir çok basın organında seyahat yazıları yayınlanmıştır... 21 senedir outgoing yapmakta olan Kıvanç Demirel aynı zamanda profesyonel yelkenci  olup, bütün akdenizi boydan boya geçmiş, boş zamanlarında yelken ve fitness sporuyla uğraşmaktadır...

Yıllardır özellikle Latin Amerika ülkeleri ve uzak doğu destinasyonlarında çalışmakta olup bütün guruplarında her gün gidilen ülkenin edebiyatı üzerinden de; bölgenin şair ve yazarları hakkında düzenli şiir ve yazı saatleri organize etmektedir.

2017 yılında başlayan ‘‘Sanatla Randevu’’ projesi kapsamında ‘’Sanatın Başkenti St. Petersburg’’, ‘’Frida ve Diego’nun Meksika’sı’’, ‘’Salvador Dali İzinde Fransa ve İspanya Katalunyası’’ gezi programlarını gerçekleştirmektedir.  

Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

ST PETERSBURG

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
22.05.2020 - 25.05.2020
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

1.690,00 EUR

-

2.110,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.