URFA GOBEKLITEPE NEMRUT 16 KASIM 2022

BENİ ARA
1. GÜN
Belirlenen havayolu ve saatte hareketle Şanlıurfa’ ya varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen aracımızla Güneydoğu’yu farklı kılan Halfeti’ye ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zamanda biraz dinleniyor ve Kız Mağarası, Merzimen Çayı, Savaşan Köyü (Bilesür Köyü) ve Rum Kalenin de görüleceği tekne turumuza çıkıyoruz. Sular altında kalmış olan köyleri ve yapıları görüntüleme imkânı bulduğumuz tekne turumuz sonrası Gap turunun panoramasını yol boyunca yaşayacağımız güzergahla Birecik üzerinden yol alırken, Birecik Kelaynak Kuşlarını ziyaret ediyoruz. Burada Kus Gözlem uzmanı Mustafa Bey’den çeşitlilikteki kuşlar hakkında bilgi alıyoruz. “Bereketli Hilal” olarak adlandırılan topraklardaki, 12 bin yıl öncesine ait bu inanç merkezinden hareket ile Urfa Arkeoloji Müzesi, Halepli Bahçe Mozaik Müzesini geziyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Bu gece siz ailelerimizle Şanlıurfa halk kültürü ile özdeşlesen ses, saz ve söz üzerine keyifle yenecek lezzetli yerel tatların eşlik ettiği sıra gecesine katılıyoruz.
2. GÜN
Kahvaltı sonrası otelden hareketle, uygarlık tarihini sayfalarda yeniden tasarlayacak, tarihin akışını değiştirecek, dünyanın bilinen en eski dini yapılarından oluşan antik tapınım merkezi sayılan Göbeklitepe' yi ziyaret ediyoruz. Burada tarihin sıfır noktasına tanıklık edeceğiz. Ve üzerinde sorular soracağız. Dünyanın ilk üniversitesi sayılan Harran Üniversitesi’ni, yazın serin kışın sıcak olmasını sağlayan mimari yapısı ile Konik Harran Evlerini ve tipik Urfa köy yaşantısının örneklerini göreceğimiz Harran gezisini gerçekleştireceğiz ve burada bir arkeoloji atölyesi gerçekleştireceğiz. Nuh tufanından sonra kurulan 18 şehirden biri olduğu rivayet edilen tarihi şehri, Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı yer olarak bilinen ve bu nedenle kutsal sayılan Balıklı Göl ile keşfe başlıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Hz. İbrahim Makamı, Ayn Zeliha Gölü, Ulu Camii göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz mekanlar olacak
3. GÜN
Sabah kahvaltımızın ardından Adıyaman’a hareketle Unesco Dünya Miras listesinde olan Helenistik dönemin en görkemli kalıntılarından, Kommagene Kralı I. Antiochos’un tanrılara ve atalarına minnettarlığını göstermek için yaptırdığı mezarı, anıtsal heykelleri ve benzersiz manzarası ile Nemrut’u geziyoruz. Ardından Antik Roma döneminden kalan Septimus Severus bilindik adıyla Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü ve Arsemia Antik Kentini(opsiyonel) görerek bugünü tamamlayıp otelimize geçiyoruz.
4. GÜN
Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına transferimiz gerçekleşiyor ve siz değerli Ailemle Geziyorum Aileleriyle bir sonraki seyahatimizde buluşmak üzere uğurluyoruz.
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

URFA GOBEKLITEPE NEMRUT 16 KASIM 2022

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
16.11.2022 - 19.11.2022
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

5.599,00 TL

5.598,00 TL

-

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.