BAHAR AKINCI EŞLİĞİNDE; Muhteşem Tarihi Dokusu, Lezzetli Mekânları ve Rengarenk Silüetiyle;BAYRAMDA “PORTEKİZ” 15-19 HAZİRAN 2024

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimiz sonrası, saat 06.55’te, TK1755 sayılı uçuş ile Lizbon yolculuğumuz başlıyor. Yerel saat ile 09.55’de Lizbon’a varışımızda, şehri gezmeye başlıyoruz.

 

Rossio Meydanı, Praca Do Commercio Meydanları, Av. Liberdade (Özgürlük Bulvarı) ile Marquez Pompal Meydanı öncelikli göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Sevgili Bahar Akıncı ve Rehberimiz eşliğinde yürüyerek, 15. yüzyılda inşa edilen Carmo Manastırı’nı ve Santa Justa asansörünü keşfediyoruz. Ardından, “Docas” denilen eski hangarların bar ve restoranlara dönüştürüldüğü ¨Alcantara¨ ve tarihi tramvayları ve pazar yerleri ile ünlü Alfama semtlerini geziyoruz.

 

Gezimiz esnasında, Lizbon’u fotoğraflamak için en güzel manzarada mola veriyor ve öğle yemeğimizi, tüm Alfama semtini ve Lizbon’u tepeden gören terası ve modern Portekiz mutfağına kattığı Afrika aromalı yemekleri ile ünlü Zambeze restoranda alıyoruz. https://zambezerestaurante.pt/pt/home

Öğle yemeğinin ardından, gezimize şehrin en eski mahallesi Belem ile devam ediyoruz. Burada Jeronimus Manastırı, Belem Kulesi ve Kaşifler Anıtı’nı görecek, tarihi Pasteis de Belem Pastanesi’nde, bölgenin özel tatlarından olan “pasteis” tadımı için bir mola vereceğiz. Ardından dinlenmek için otelimize gidiyoruz.

Konaklamamız Lizbon otelimizde.

 

2. GÜN

Sabah kahvaltısının ardından keyifli bir gün bizi bekliyor. Otelde alacağımız kahvaltının ardından sabah erken saatlerde, eşsiz bir tepe üzerine kurulu tarihi şehir Sintra’ya doğru yola çıkıyoruz. 9. Yüzyılın romantik mimarisi ile bezeli şehir Unesco Dünya Mirası listesinde yer alır. Sintra Pena Sarayı gezimizin ardından Lizbon’a geri dönüyor ve Bahar Akıncı eşliğinde, şehrin ünlü yemek pazarı Time Out Market’i ziyaret ediyoruz. Buradaki birbirinden lezzetli yemek stantlarında alacağımız serbest öğle yemeğinin ardından Lizbon’un kitapçılarını, dar sokaklarını, keyifli meydanlarını keşfetmek için Bahar Akıncı’yla yürüyüşe çıkıyor ve şehrin hareketli noktası Praça de Comercio ve etrafında günün geri kalanı için serbest zaman veriyoruz.

Akşam yemeği saatinde, dileyen misafirlerimiz, Bahar Akıncı ile birlikte, otelimize yürüyerek 12 dakika mesafede yer alan şehrin en ünlü kabuklu deniz ürüncüsü ve Cervajaria Ramiro’ya ve ardından Fado müzikholü Casa de Fado programına kayıt yaptırabilirler. (Extra) * Özel Not: Ramiro rezervasyon almamaktadır. Kapıda sıra beklenecek ve 4’erli 5’erli küçük gruplar halinde oturulacaktır.

 

Konaklamamız Lizbon otelimizde.

 

3. GÜN

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından özel aracımız ile Porto’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek otobüs yolculuğumuz esnasında, yol üzerinde, muhteşem tarihi kent merkezine sahip, labirent gibi parke taşlı sokaklarındaki beyaz badanalı evleriyle olukça şirin bir Portekiz kasabası Obidos’u ziyaret edeceğiz.

 

Portekiz’in 2. Büyük şehri olan ve dünyaca meşhur Porto şaraplarının vatanı olan Porto’ya varışımızda, şehri gezmeye başlıyoruz. Yürüyerek gerçekleşecek panoramik şehir gezimizde; Bento İstasyonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı ile Arrabida Köprüsü göreceğimiz yerler arasında yer alıyor.

 

Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alacağız. Şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia Bölgesi, Tore Dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsünü gezmenin ardından otelimize dönüyoruz.

Serbest akşam yemeği sonrası, dileyen misafirlerimizle, Seyahat Yazarı Bahar Akıncı eşliğinde

Porto’nun kokteyl barlarını turluyoruz.

 

Konaklamamız Porto otelimizde.

 

 

4. GÜN

Sevgili Bahar Akıncı eşliğindeki, Porto’daki ikinci günümüz, lokal adresleri, gizli saklı sokakları, tarihi kitapçıları, galerileri, küçük pasta fırınlarını gezmek için sabahın erken saatlerinde, yürüyerek başlayacak. Şehrin kalbinin attığı sürpriz adresler ile devam edecek. Porto’daki yürüyüş turumuz esnasında Santa Catarina Caddesini gezdikten sonra günün geri kalan kısmında öğle yemeği, alışveriş ve Porto’nun keyfini çıkarmak için serbest zamanımız olacak.

Akşam yemeği için lobide buluşarak yerel restoranımıza gidiyoruz.

 

Konaklamamız Porto otelimizde.

 

5. GÜN

Sabah kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimiz sonrası, havalimanına transferimiz yapılıyor. Dönüş uçuşumuz, TK1450 sayılı uçak ile 12.15’te kalkıyor. Yerel saat ile 18.50’de İstanbul’a hoş geldiniz.

 

Hayat bir yolculuktur…

Bir sonraki Sacred7 Travel & #BaharlaLezzetYolculukları turunda görüşmek üzere…

 

  • Belirtilen ve benzeri 1. sınıf otellerde oda kahvaltı konaklama,
  • Programda belirtilen tüm gezi ve transferler,
  • 2 öğle yemeği ve 2 şık akşam yemeği,
  • Zorunlu Seyahat sağlık sigortası,
  • Seyahat Yazarı Sn. Bahar Akıncı eşlik ve danışmanlığı,
  • Profesyonel Sacred7 yerel rehberlik hizmeti.
  • Türk Hava Yolları gidiş-dönüş uçak biletleri,
  • Yemeklerde alınacak içecekler,
  • Vize ücreti
  • Yurt dışı çıkış harcı.
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.
Tanıtım filmi bulunamadı.