Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE; OKYANUSTAN DAĞLARA UZANAN, BÜYÜK FAS TURU 14-20 EKİM 2024

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli gezginlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından, THY TK617 sayılı 12:05 uçuşu ile Kazablanka’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 15:05’de varışımızı takiben beyaz şehri gezmeye başlıyoruz.

 

Fas'ın batısında, Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bir liman kenti olan Kazablanka, aynı zamanda Fas'ın en büyük şehridir. Önce şehri tanımak için otobüsle bir gezi yapacağız. Bu gezide Atlas Okyanusu kıyısında Korniş denilen sahil şeridini, Sidi Abdurrahman adası manzarasını, Birleşmiş Milletler Meydanını ve Muhammed V Bulvarını göreceğiz. Otelimize yerleşme ve kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimizi, ismini Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman'ın unutulmaz filmi Kazablanka’dan alan ünlü Rick’s Cafe de yiyeceğiz.

 

Konaklamamız Kazablanka otelimizde.

 

2. GÜN

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Kazablanka’nın 2. Hasan Camisi’ni geziyoruz. Caminin içine girerek yapacağımız bu ayrıntılı gezinin ardından şehirden ayrılarak Fas’ın kuzeyine doğru yolculuğumuza başlıyor ve başkent Rabat’a gidiyoruz. Varışımızda öncelikle Rabat’ın tarihi bölgesinde öğlen yemeği yiyeceğiz. Ardından Rabat’ın eski kalesini yürüyerek gezecek ve muhteşem manzarasını izleyeceğiz. Ardından Modern Fas’ın kurucusu sayılan Kral 5. Muhammed ve oğlu 2. Hasan’ın anıt mezarları ile aynı yerde yer alan Hasan Kulesi ve camii kalıntılarını ziyaret edeceğiz.

Akşam yemeği ve konaklama Rabat otelimizde.

 

3. GÜN

Sabah kahvaltısının ardından, Fas'ın en önemli tarihi şehirlerinden Tanca’ya doğru yola çıkıyoruz. Fas’ın Avrupa’ya en yakın şehri olan Tanca sahillerinde Atlas Okyanusu ile Akdeniz birbirine karışır. Fas sahiline sadece 14 km olan Cebelitarık Boğazı ile de Avrupa kıtasının komşusudur. Varışımızda Atlas okyanusunun Akdeniz ile buluştuğu noktada kurulu Deniz Fenerini, mitolojik hikayesi ve doğal güzelliğiyle unutulmaz Herkül mağarasını gezecek ve Tanca şehrinin Socco adı verilen eski mahallelerinde dolaşacağız.

 

Akşam yemeği ve konaklama Tanca otelimizde.

 

4. GÜN

Kahvaltıdan sonra Tanca’dan ayrılarak Rif Dağlarına doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Rif Dağları üzerinde yer alan küçük bir şehir olan Şafşavan ya da Fransızca’ya uygun yazımıyla Chefchaouen, 1400’lü yıllarda İspanya’dan gelen Araplar ve Yahudiler tarafından kurulur. Fas’ın nazar boncuğu mavi şehrin ismine, eteklerine kurulduğu Rif Dağları üzerindeki dik tepenin keçi boynuzlarına benzemesi nedeniyle, “çift boynuz” anlamına gelen Şafşavan denildiği rivayet edilir. Şafşavan sokaklarında yürüyüş yaptıktan sonra, tarihi şehirde öğlen yemeği yiyeceğiz. Keyifli gezimiz sonrası Şafşavan’dan ayrılarak Fas'ın önemli tarih ve kültür şehri   Fez’e   doğru,    Orta    Atlas    Dağları’nı    aşacağımız    bir    yolculuk    yapacağız.

Akşam yemeği ve konaklama Fez otelimizde.

 

5. GÜN

Sabah kahvaltının ardından, uzun yıllar Fas Sultanlığı’na başkentlik yapmış olan, daracık sokaklarıyla ünlü Fez’in medina bölgesini geziyoruz. Mellah Mahallesi ve Endülüs semti, Karavin Camisi ve Attarin Medresesi, geleneksel üretimin devam ettiği deri tabakhaneleri ve Fez çarşısı keşiflerimiz arasında olacak.

 

Öğlen yemeğimizi Atlas Dağları üzerinde yer alan ve Fas’ın en ünlü dağ tatili şehri İfran’da alacağız. Ardından Atlas Dağlarını aşacağımız bir yolculukla Kızıl Şehir Marakeş’e doğru ilerliyoruz.

 

Akşam Yemeği ve konaklama Marakeş otelimizde.

6. GÜN

Kahvaltının ardından, kırmızı şehir Marakeş’in ortasında, adeta bir vahayı andıran, dünyanın dört bir yanından toplanan bitkilerle süslü, Majorel Bahçeleri’ni gezeceğiz. Ardından Saint Laurent Müzesi’ni geziyoruz. Hayatı boyunca çok sayıda koleksiyona imzasını atan, ünlü Fransız moda tasarımcısı Yves Saint Laurent’in 5.000 parçalık kıyafet ve 15.000 parçalık aksesuar paletinden oluşan YSL Müzesi’nde keyifli vakit geçireceğiz. Öğle yemeğinin ardından, şehrin tarihi mekânlarında gezimiz başlıyor. Daracık sokaklarının kalabalık çarşılara ve meydanlara, İslami mimarinin örneği büyüleyici saraylara ulaştığı gizemli bir ülke Fas.

Bizleri adeta yüzyıllar öncesine götürecek Medina’ya ulaştığımızda, uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed’in Bahia Sarayını gezecek ve Marakeş çarşısının dar ara sokaklarında yürüyeceğiz. Berberilerin yüzlerce yıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacak. Akşam üzeri en canlı olduğu saatlerde Afrika’nın en hareketli şehir meydanları arasında yer alan, Jma El Fna Meydanı’nda zaman geçireceğiz. Tüm renkleri, yılan oynatıcıları, her derde devacıları, falcıları, sokak çalgıcılarıyla birlikte tarihin derinliklerine dalıp gideceğiz.

Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydana, adeta bir “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz.

 

Akşam yemeğimizi canlı müzik ve eğlence eşliğinde Jad Mahal Restaurant’ta alıyoruz.

(http://www.palaisjadmahal.com/) Konaklama Marakeş otelimizde.

7. GÜN

 

Kahvaltının ardından havalimanına gidiş saatine kadar serbest zamanımız olacak. Bu süreyi Marakeş sokaklarında yürümek, alışveriş yapmak veya otelde dinlenmekle geçirebilirsiniz. Öğlen otelden çıkış işlemlerimizin ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. Gümrük ve bagaj işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın TK620 sefer sayılı uçağı ile saat 16.25’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.25’de İstanbul’a hoş geldiniz.

Hayat bir yolculuktur, bir sonraki yolculuğunuzda yeniden görüşmek üzere…

 

  • Gezi boyunca gerçekleştirilecek transferler ve araç hizmetleri
  • Programda yazılı vb. kategori 1. Sınıf otellerde 6 gece kahvaltı dahil konaklama
  • 5 öğle yemeği ve 5 akşam yemeği
  • Programda yazan tüm gezi ve transferler
  • Gezi ve ören yerleri giriş ücretleri
  • Sacred7 Travel profesyonel rehberlik ve danışmanlık ücreti


  • Yurtdışı Uçak biletleri
  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Yemekler sırasında alınacak içecekler
  • Yerel çalışanlar için bahşiş

 

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

Dr. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE; OKYANUSTAN DAĞLARA UZANAN, BÜYÜK FAS TURU 14-20 EKİM 2024

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
14.10.2024 - 20.10.2024
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

2.590,00 EUR

2.590,00 EUR

3.180,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.