Dr. ELİF ÇAMLIKAYA REHBERLİĞİNDE; ESKİDEN YENİYE HİMALAYA KRALLIKLARI: “NEPAL & BHUTAN” SAFFET EMRE TONGUÇ EŞLİĞİNDE! 26 EKİM - 2 KASIM 2024

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 17.20’de İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz.

Bilet ve bagaj işlemleri sonrası, Türk Hava Yolları'nın TK726 sefer sayılı uçuş ile 20.20’de Nepal’in başkenti Katmandu’ya doğru gece yolculuğumuz başlıyor.

2. GÜN

Yaklaşık 7 saatlik uçuş sonrasında saat 06.10’da Katmandu Tribhuvan Uluslararası Havalimanı’na varışımızın ardından ülkeye girişte alınan vize işlemini tamamlayarak konaklayacağımız otele doğru yola çıkıyoruz.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, bu güzel şehri gezmek için otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Katmandu tarihi şehrinin iki kilometre batısında, vadiye bakan bir tepenin üzerinde yer alan bir Budist ibadethanesi olan Swayambhunath Stupası ile başlıyoruz.
Bir efsaneye göre stupa, Katmandu vadisinin yaratılışı sırasında kendiliğinden gelişmiştir.

Swayambhunath, bölgede çok sayıda maymun bulunması nedeniyle 'Maymun Tapınağı' olarak da bilinir. Katmandu vadisinde üç şehir devleti yer alıyordu: Katmandu, Bhaktapur ve Patan. Bugün bu üç yerleşim yeri, Nepal’in başkenti Katmandu’nun semtleri halini almıştır.

Swaymbhunath gezisinin ardından Katmandu Durbar meydanına gidiyoruz. Birbiri yanında yer alan tapınakları, avluları, anıtları ve Nepal’in tarihi krallık sarayını göreceğimiz Durbar meydanı, ülkenin başkenti Katmandu şehrinin kalbindeki Basantapur'dadır.

Buradaki önemli yapılar arasında muhteşem Taleju Tapınağını içeren Hanuman Dhoka Kraliyet Sarayı, yaşayan tanrıça Kumari'nin evi Kumari Ghar yer alıyor.

Katmandu tarihi merkezinden ayrılarak konaklama yapacağımız otele gidiyoruz.

Akşam yemeği otelimizdedir.

3. GÜN

Sabah erken saatlerde bagajlarımızla birlikte otelden ve Bhutan’ın Paro kentine uçuşumuz için Nepal’den ayrılıyoruz. Druk Air ile saat … Paro’ya uçuyoruz. Uçuşumuz, Himalayaların unutulmaz manzaraları eşliğinde yaklaşık 1,5 saat sürecek. Havanın uygun olması durumunda dünyanın en yüksek zirvesi Everest’i görme olanağımız olacak.

(Not- Bagaj hakkı kişi başı 30 Kg ve kabin bagajı 5 Kg'dır.)

Paro'ya uçuş, tüm Himalayalar'daki en muhteşem uçuşlardan biridir.

Uçaktan indiğimizde Bhutan'ın bize ilk hediyesi serin ve temiz dağ havası olacak.

Ülkeye giriş işlemleri ve Paro’da öğlen yemeğinin ardından, Bhutan’ın başkenti Thimpu’ya doğru yola çıkıyoruz. Thimpu’da öncelikle Ulusal Anıt Çörten’i gezeceğiz.

Ardından, Budist rahibelerin yaşadığı Zilukha Manastırı’na gidiyoruz. Manastırı gezerken, Budizm inancında kadın keşişlerin tarihini konuşacağız.

Manastırın terasından Bhutan kralının ve hükümetin görev yaptığı binayı ve kraliyet ailesinin yaşadığı tarihi sarayı uzaktan göreceğiz.

Manastırsan sonra Thimpu çarşısında dolaşmak için vaktimiz olacak.

Akşam yemeği ve konaklama Thimpu otelimizde.

4. GÜN

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılarak, Budha’nın devasa heykelini ve altında yer alan sunu alanını göreceğimiz bir tepeye çıkıyoruz.

Ardından Bhutan’ın ulusal hayvanı ve sembolü takin’i görmek üzere KraliyetTakin Koruma Parkı’na doğru bir yolculuk yapıyoruz.

Thimpu’da son durağımız yerel mimari ve kültürünü yakından tanımak amacıyla Halk Kültürü Müzesi’ne olacak. Thimpu’da alacağımız öğlen yemeğinden sonra Himalayalar’ın büyüleyici manzaraları eşliğinde 108 stupalı Doçula Tepesi’ni (3150 m) aşarak yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla Punaka’ya varıyoruz.

Punakha, 1955'e kadar Bhutan'ın başkenti ve hükümet merkezi olarak hizmet etmiş olup, halen Je Khenpo'nun (baş başrahip) kışlık merkezi durumundadır. Ilıman bir iklimle kutsanmış ve Pho Chhu (erkek) ve Mo Chhu (dişi) nehirlerinden aldığı doğal drenajı sayesinde, verimli Punakha vadisi bol miktarda mahsul ve meyve üretir.

Deniz seviyesinden 1300 m yükseklikte bulunan Punakha, ılıman kışlara sahiptir ve yıl boyunca popüler bir destinasyondur.

Akşam yemeği ve konaklama Punaka otelimizde.

5. GÜN

Kahvaltıdan sonra, 1637'de Shabdrung Ngawang Namgyal tarafından, Phochu ve Mochu nehirlerinin birleştiği yerde inşa edilen, Punakha Dzong'u (veya Büyük Mutluluk Sarayı’nı) ziyaret ediyoruz. Bu görkemli kale tapınak (dzong), geçmişte Bhutan'ın hem dini hem de idari merkezi olarak hizmet vermiştir.

Ardından Chimi Lhakhang Tapınağı’na gidiyoruz. Lobesa yakınlarındaki Punakha vadisinin merkezinde yuvarlak bir tepenin üzerinde yer alan Chimi Lhakhang, 1499 yılında inşa edilmiştir.

Punaka’da öğlen yemeğinden sonra Paro’ya doğru yaklaşık dört saatlik dönüş yoluna çıkıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Paro otelimizde.

6. GÜN

Sabah erken kahvaltı sonrası, Taktshang Manastırı'na doğru büyüleyici bir geziye çıkıyoruz. Manastır, Paro vadisi tabanından 900 m yükseklikte bir uçurumun kenarında yer alan, Bhutan'ın en ünlü manastırlarından biridir.

Efsaneler, Guru Rinpoche'nin buraya bir kaplanın sırtında geldiğini, bu manastırda meditasyon yaptığını ve bu nedenle buraya 'Kaplan Yuvası' dendiğini söylüyor. Manastır tüm Bhutanlılar tarafından yaşamları boyunca en az bir defa ziyaret edilir.

Kaplan Manastırı’na çıkışın ilk etabını katırlarla yapacağız. Bu sırada yanımızda yerel görevliler yürüyecek. Daha sonra manastıra doğru bir tırmanış başlayacak. Çok dik olmayan fakat yaklaşık tek yön 1-1,5 saat süren bu yürüyüşü herkes kendi hızında ve dinlenerek tamamlayabilir. Çıkış sonunda tüm grup buluşunca tapınağı gezeceğiz ve ardından aşağı doğru yürüyüşe başlayacağız.

Bugün, kesinlikle yaşamınızın en unutulmaz ve keyifli günlerinden biri olacak. Paro’ya döndüğümüzde, Tibet Kralı Songtsen Gampo tarafından Himalayalar'da inşa edilen 108 tapınaktan biri olan 7. yüzyıldan kalma Kyichu Lhakhang'ı gezeceğiz.

Ardından, Paro şehir merkezinde yerel pazarı keşfetmek üzere serbest zamanımız olacak.

Akşam yemeği ve konaklama Paro otelimizde.

7. GÜN

Sabah erken saatte havalimanına transferimiz yapılıyor. Druk Havayolları ile Katmandu’ya hareket ediyoruz. Havalimanından ayrıldıktan sonra önce Katmandu'nun 12 km doğusunda yer alan Bhaktapur’a gidiyoruz.

Unesco Dünya Kültür Mirasları Listesinde yer alan Bhaktapur çömlekçiler mahallesi, merdivenli ve yüksek tapınaklarıyla ünlüdür.

Öğlen yemeği molamızı da Bhaktapur’da vereceğiz.

Ardından Paşupatina Şiva Tapınağı ve Bagmati nehri kenarındaki ölü yakma alanlarını görmeye gideceğiz.

Günümüzü Thamel meydanı ve sokaklarında dolaşarak tamamlayacağız.

Akşam yemeği ve konaklama Katmandu otelimizde.

8. GÜN

Sabah erken saatte havalimanına transferimiz yapılıyor.

Türk Hava Yolları'nın TK727 sefer sayılı uçuş ile saat 12.30’da İstanbul’a hareket ediyor ve yerel saat ile 18.30’da İstanbul’a ulaşıyoruz.

Hayat bir yolculuktur.

Başka bir yolculukta tekrar birlikte olmak dileği ile.

 

 • Programda belirtilen otellerde 7 gece konaklama
 • Programda belirtilen tüm iç hat uçuşları
 • Paro'daki Namgyal Artisanal Brewery'de ve Paro'daki Taktsang Kafeterya'da bir öğle yemeği dahil olmak üzere Butan'daki programa göre tüm yemekler dahildir.
 • Paro Eco Lodge'da kokteyller ve kültürel program içeren zenginleştirilmiş bir akşam yemeği.
 • Katmandu'da yemek planımız, varışta bir ekstra kahvaltı dahil olmak üzere kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama şeklindedir.
 • Butan'da bagaj minibüsü ve Katmandu'da lüks otobüs ile Toyota Coaster tarafından programa göre tüm transferler ve turlar
 • Katmandu ve Bhutan'da İngilizce konuşan yerel rehber.
 • Butan hükümeti telif ücreti ve sürdürülebilir kalkınma ücreti
 • Manastırlara giriş ücreti
 • Butan vize ücreti
 • Ziyaretler ve otobüsteki uzun yolculuklar sırasında şişelenmiş maden suyu
 • Dr. Elif Çamlıkaya rehberliği ve danışmanlığı

 • THY ile İstanbul – Kathmandu - İstanbul arası Dış Hat Uçuşu
 • Nepal vize ücreti (30 usd / 15 günlük çift girişli vize alınmalıdır)
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yerel personel için bahşişler (kişi/gün başı 15 usd – karşı tarafa takdim edilmek üzere ilk gün toplanacaktır)


 

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

Dr. ELİF ÇAMLIKAYA REHBERLİĞİNDE; ESKİDEN YENİYE HİMALAYA KRALLIKLARI: “NEPAL & BHUTAN” SAFFET EMRE TONGUÇ EŞLİĞİNDE! 26 EKİM - 2 KASIM 2024

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
26.10.2024 - 02.11.2024
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

5.270,00 USD

5.270,00 USD

6.540,00 USD

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.