HELİN YAŞAR EŞLİĞİNDE; TÜRKİYE’NİN SAKLI CENNETLERİ: ŞAVŞAT’TAN, BORÇKA KARAGÖL’E YEŞİL KARADENİZ 20-23 HAZİRAN

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanın da  buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından TK7300 sayılı 06.50 uçuşu ile Kars'a hareket ediyoruz. 10.35’te varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla, kahvaltı yapmak için yola koyuluyoruz.

Kahvaltı sonrası, yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası, deniz seviyesinden yaklaşık 2000 metre yükseklikte bulunan Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Göl etrafında kısa bir yürüyüş yapacak, çay kahve molası vereceğiz. Ardından, Ardahan Şeytan Kalesi’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sahara yaylası üzerinden Sahara Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Doğal güzelliği ile görenleri büyüleyen Sahara Milli Parkı, Karadeniz’in en değerli varlıklarından biridir.

Gezi bitiminde konaklamak üzere otelimize doğru ilerliyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN

Sabah güzel bir kahvaltı sonrası, Ardından, Şavşat Karagöl’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Tibeti kilisesi ve Göl etrafında kısa bir yürüyüş sonrası, Pınarlı köyünde öğle yemeğimizi alacağız.

 

Yemek sonrası Meşeli köyünde bulunan Peri Bacaları’nı ziyaret edeceğiz. Yıllar önce ormanlık alanda meydana gelen heyelan sonucu oluşan Peri Bacaları’nda, yemyeşil bir doğanın içinden yükselen kayalar, renk cümbüşü görüntüsüyle hayranlığınızı kazanacak. Ardından, çay kahve molası için Yavuz köyde bulunan Şavşat evinde mola vereceğiz. Gezi bitiminde akşam yemeğimizi otelimizde alacağız.

Konaklamamız otelimizde.

3. GÜN

Kahvaltı sonrası, Macahel’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. öncelikle bölgenin en güzel köyü olan eski ismi BAZGİRET maden köyüne doğru yola koyuluyoruz, Cancir yaylasına ulaşıyoruz, yayla keyfi ve yürüyüşü sonrasında yerel bir öğle yemeği menüsü aldıktan sonra, meydancık ve mısırlı köyleri üzerinden Papart ormanlarına devamında Çuripira yaylasına ulaşıyoruz, kısa bir yayla gezisi sonrasında, Şavşat Macahel geçiti üzerinden Macahel’e doğru yola koyuluyoruz, Uğur köyünden Maral köyüne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz, bölgenin en önemli şelalesi olan Maral şelalesi gezimizi tamamlayıp ,

Gezi bitiminde otelimize doğru ilerliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

4. GÜN

Gezimizin son gününde kahvaltı sonrası rotamızı Maral Şelalesine çeviriyoruz. Kısa bir yürüyüş ve gezi sonrası Macahel’e veda ederek Borçka Karagöl’e doğru yola koyuluyoruz.

 

Türkiye’nin saklı cennetleri arasında gösterilen Borçka Karagöl, yeşilin her tonunu barındıran ağaçların göle yansımaları ile görsel bir şölen sunar. Göl etrafında kısa bir yürüyüş sonrasında, Fındıklı ilçesinde bulunan tarihi Rize evlerini ziyaret ediyoruz. Güzel bir Öğle yemeği için Çayeli’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yemek sonrası dönüş yolculuğumuz için Rize Havalimanı’na gidiyoruz.

 

19.20’da hareket edecek uçağımız bizi 21.25’te İstanbul’a ulaştıracak.

 

Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta görüşmek dileğiyle…

  • Belirtilen otellerde vb. 3 gece kahvaltı dahil konaklama
  • 4 öğle ve 3 akşam yemeği
  • Programda belirtilen tüm gezi ve transferler
  • Müze kart geçerliliği olmayan tüm giriş ücretleri
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti
  • THY ile gidiş dönüş uçak biletleri
  • Yemeklerde alınacak içecekler
  • Müze Kart
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

HELİN YAŞAR EŞLİĞİNDE; TÜRKİYE’NİN SAKLI CENNETLERİ: ŞAVŞAT’TAN, BORÇKA KARAGÖL’E YEŞİL KARADENİZ 20-23 HAZİRAN

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
20.06.2024 - 23.06.2024
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

18.900,00 TL

18.900,00 TL

21.800,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.