KENAN TAMER EŞLİĞİNDE GÜLSHA İLE GÜLLER DİYARI, SAGALASSOS 7- 9 HAZİRAN 2024

BENİ ARA
1. GÜN

Değerli gezginlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda İç Hatlar Gidiş Terminalinde buluşmamızın ardından, Antalya Havalimanına 08:35 uçağı ile hareket ediyoruz. Varışımızda yerel bir restauranta öğle yemeğimizi alıyor ardından Isparta’ya hareket ediyoruz.

 

Isparta Havalimanı’na varışımızın ardından özel aracımız ile Türkiye’nin ikinci en büyük tatlı su gölü olan Eğridir Göl’üne doğru ilerliyoruz. Eğridir gölünde, göl çevresinde eşsiz bir manzara eşliğinde yürüyüş yapacak ve 2000 yıllık tarihe sahip olan Yeşil Ada’yı görme şansı bulacağız. Yeşil Ada, Hristiyanlara göre, Hristiyanlığın ilk yayılmaya başladığı yerlerden biridir.

 

Bir bakıma Hristiyanlığın beşiği sayılan Yeşil Ada gezimiz sonrası, otelimize transferimiz yapılıyor.

 

Akşam yemeği ve konaklamamız otelimizde.

 

2. GÜN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Sagalassos Antik Kenti’ne geliyoruz. İlk olarak, 1706'da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen Sagalassos'ta, arkeolojik kazılar 1990'da başlatılmıştır. 1700 m. rakımda meyilli araziye inşaa edilen bu kent Antik Yunan’da Pisidya’ya başkentlik yapmıştır. Bu antik kentin en önemli özellikleri, dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosu ve Antik dönemden buyana akan çeşmeleridir.

 

Antik kenti keşif gezimizde; dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosunu, Mercellum (antik dönemde Pazar), Meclis Binası, Antroninler Çeşmesi, Roma Hamamı, Odeon, Çömlekçiler mahallesi, Agora, Neon Kütüphanesi, antik dönemden bu yana suları halen akmakta olan Helenistik çeşme ve şehirdeki diğer kalıntıları göreceğiz.

Antik kent gezimizi takiben, öğle yemeğimiz Ağlasun’da bulunan Alabalık Tesisleri’nde. Yemek sonrası, Burdur şehir merkezine hareket ediyoruz. Burdur’a varışımızı takiben 1969 senesinde ziyarete açılmış olan Burdur Müzesi’ne gidiyoruz. 57 binden fazla arkeoolojik ve etnoğrafik eserin sergilendiği müzede, Sagalassos Antik Kentin’den çıkartılan eserleri görme imkanı bulacağız.

Müze gezimiz sonrasında verilecek olan serbest zaman sonrasında misafirlerimiz ile buluşarak otelimize dönüyoruz.

 

Akşam yemeği ve konaklamamız otelimizde.

3. GÜN

Gül hasadı günümüzde, otelimizden erken çıkışımızın ardından Isparta’ya hareket ediyoruz.

 

Yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında bizleri bu yöre insanı olan ve ailesi 1965 yılından bu yana, dünyaca ünlü parfüm ve kozmetik üreticilerine gül yağı, gül konkreti ve gül absolütü ham maddelerini tedarik eden Sevgili Gülşah Gürkan karşılıyor. Sabahın ilk ışıklarında, gül bahçeleri içerisinde nefis kahvaltımız ile güne başlıyoruz.

 

Gülün benzersiz faydaları hakkında edinilen tecrübeyi, özel bir cilt bakım serisine aktarma isteğiyle doğan “gülsha” markası, en iyi Fransız cilt bakım uzmanları tarafından formüle edilmiş esansiyel gül yağının aktiflerini içeren, etkili, doğal ve pratik bir cilt bakım serisidir. Başta Türkiye olmak üzere dünyada 1000 in üzerinde satış noktasında kadınlarla buluşan bu markanın ürünlerini inceleme fırsatı bulacağız.

 

Sonrasında toprak ve gül kokuları harmanı eşliğinde “Gül Hasadı”na başlıyoruz. Hep birlikte bizler için özel açılmış olan bu gül bahçesinde gül topluyor ve bilgiler alıyoruz.

 

Gezimiz sırasında, gül bahçelerini gezme, gül toplama ve köy tipi gül yağı üretim sürecini incelemenin yanısıra güllerle bol bol resim çektirme şansımız olucak. Fabrika ziyaretimiz sırasında distilasyon yapımını da izliyecek ve bilgi alacağız.

 

Arkamızda unutamayacağımız anılar bırakarak hareket ediyor ve Isparta’nın meşhur restoranlarından biri olan Kadir Restoran’a geliyoruz.

 

Öğle yemeğimiz sonrası, Antalya Havalimanına doğru hareket ediyoruz. 17:25 te kalkacak uçuşumuz, yaklaşık olarak bizleri 19.00’ta İstanbul’a ulaştıracak.

 

Hayat bir yolculuktur…

 

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileği ile…

 

 

 

 

  • Sagalassos Lodge’da vb. 2 Gece oda, kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama
  • Özel araç ile programda belirtilen tüm transfer ve geziler,
  • 3 öğle yemeği, 2 akşam yemeği
  • GÜLSHA’da Gül Hasadı,
  • Müze ve Ören Yeri Girişleri,
  • Profesyonel Sacred7 Travel rehberlik hizmetleri,
  • TURSAB zorunlu seyahat sigortası
  • Uçak Biletleri
  • Yemekler sırasında alınacak alkollü, alkolsüz içecekler
  • Kişisel harcamalar .
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

KENAN TAMER EŞLİĞİNDE GÜLSHA İLE GÜLLER DİYARI, SAGALASSOS 7- 9 HAZİRAN 2024

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
07.06.2024 - 09.06.2024
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

19.900,00 TL

19.900,00 TL

22.900,00 TL

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.