MOIS GABAY EŞLİĞİNDE MEDENİYETLERİN İZİNDE ENDÜLÜS’TE BAHAR 1 – 5 Mayıs 2024

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havaalanı Dış Hatlar terminalinde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TK1305 sefer sayılı uçuş ile 07.20’de Malaga’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.55’te şehre varışımıza istinaden, özel aracımız ile, tarihi M.Ö 6. yüzyıla kadar dayanan Ronda’ya doğra ilerliyoruz.

Orta çağ’dan günümüze kadar sağlam kalan tarihi meydanları, Mağribi mimarisi örneklerinden beyaz boyalı evlerin ve trafiğe kapalı dar sokakların bulunduğu Ronda’nın eski şehri denilen La Ciudad’ı geziyoruz.

İspanya’da boğa güreşlerinin ilk yapıldığı arenayı görüyoruz.

Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.

Gezi bitiminde Yaklaşık iki saat sürecek yolculuğumuzun ardından, Endülüs’ün başkenti Sevilla’ya varışımızda dinlenmek üzere otele transferimiz yapılıyor.

 

Konaklamamız Sevilla otelimizde.

 

2. GÜN

Sabah kahvaltısının ardından, Sevilla şehir gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. Alhambra’dan daha eski olan ve yapımında bu sarayı yapı özellikleri açısından etkileyen Alcazar (Alkazar) Sarayı’nı görüyoruz. Sarayın ardından, Avrupa’nın en büyük üçüncü katedrali olan Sevilla Katedrali’ni görüyoruz. Gezimizin devamında göreceğimiz yerler arasında; Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi ve Maria Luisa Parkı yer almaktadır. Şehir gezimiz esnasında fayton turumuzu gerçekleştireceğiz.

 

Gezi sonrası öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından otele transferimiz yapılıyor. Akşam yemeği buluşmasına kadar dinlenmek üzere serbest saatler.

 

20.30’da yemekli flamenco gösterisi için otelimizden ayrılıyoruz. Gösteri öncesi Flamenco Muzesi’ni gezip flamenconun tarihçesi hakkında rehberimizden detaylı bilgi alacağız.

 

Ardından yirmi beş sanatçı ve dört gitaristten oluşan Endülüs Flamenco Grubu’nu izliyoruz. Show’un ardından otelimize dönüyoruz.

 

Konaklamamız Sevilla otelimizde.

3. GÜN

Kahvaltının ardından Sevilla’dan ayrılıyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası Cordoba’ya varıyor ve şehir gezimize başlıyoruz. Hem İslam hem İspanyol kültürünü günümüze kadar yaşatmış bir şehir olan Cordoba’nın sokaklarını gezeceğiz. Musevi Mahallesi, Endülüs Evi (müzesi) ve tipik Endülüs sokakları, dünyanın en büyük camilerinden biri olan ve İspanyolca Mescit kelimesinden türeyen Mezquita adı ile bilinen Kurtuba Camii’yi ziyaret edeceğiz.

 

Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemeğin ardından geleneksel Arap kahvesinde kahvelerimizi yudumluyor ve bir başka büyüleyici şehir olan Granada’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saat sürecek yolculuğumuzun ardından, Granada’ya varışımızda dinlenmek üzere otele transferimiz yapılıyor.

 

Konaklamamız Granada otelimizde.

 

4. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Granada şehir gezimize başlıyoruz. İlk olarak şehre hâkim bir tepede savunma kalesi ve saray olarak yapılmış Alhambra Sarayı'nı ziyaret edeceğiz.

Carlos Sarayı ile başlayacak olan turumuzda, şehrin uzun süren Arap geçmişinden kalan, duvarlarında kullanılan kırmızı renk ve damlarındaki kırmızı kiremitlerden dolayı kırmızı anlamına gelen Alhambra'da, birbirleriyle bağlantılı sayısız odaları, salonları, avluları, fıskiyeli havuzları, çeşmeleri göreceğiz. Aslanlar Avlusu’nun ilginç hikâyesini, Alhambra’da geçmişte yaşanan entrikaları, tarihsel sürecini, siyasi gelişmeleri rehberimizden dinleyerek turumuzu tamamlayacağız. Gezi sonrası otele transferimiz yapılıyor.

Akşam yemeği için belirlenen saatte buluşarak otelimizden ayrılıyoruz. Alhambra Sarayı manzaralı, Las Tomasas Restaurant’ta akşam yemeğimizi alıyoruz.

Yemeğin ardından, Çingene şovunu izlemeye gideceğiz.

Konaklamamız Granada otelimizdedir.

5. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından, dönüş uçuşumuz için Malaga’ya doğru ilerliyoruz. Malaga’da yapacağımız panoramik bir şehir turu sonrası, Botanik Bahçelerini ve Malaga sahilini gezeceğiz. Gezimiz sırasında; Müslümanların yaşadığı dönemden kalan Alcazaba şehir kalıntılarını, Roma döneminden kalan tarihi tiyatroyu, Picasso’nun doğduğu evi ve daracık sokaklarıyla, mermer yer döşemeleriyle Malaga’yı göreceğiz.

Modern Malaga’nın şık sokaklarında alışveriş ve gezi için vereceğimiz bir serbest zaman sonrası Malaga’ya veda edip, rehberimizin belirleyeceği saatte buluşmanın ardından, Malaga Havalimanı’na gitmek üzere şehirden ayrılıyoruz. Türk Havayolları’nın, TK1304 sefer sayılı uçuşu saat 17.25’te İstanbul’a hareket ediyoruz.

Yerel saat ile saat 23.50’de İstanbul’a hoş geldiniz.

 

Hayat bir yolculuktur, başka yolculuklarda yeniden görüşmek dileğiyle…

 • Programda belirtilen (ve benzeri) otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilmiş olan tüm gezi ve transferler
 • Sevilla'da Fayton gezisi
 • Granada'da Çingene gecesi
 • Programda belirtilmiş olan yemekler (2 öğle yemeği ve 2 akşam yemeği)
 • Sevilla Palacio Andaluz'da akşam yemeği eşliğinde Flamenco gecesi.
 • Ronda Panorama Rest. öğle yemeği
 • Córdoba Churrasco Restaurantta öğle yemeği
 • Granada Mirador de Aixa Rest. akşam yemeği
 • Programda belirtilmiş olan Müze ve Ören yeri girişleri
 • Zorunlu yurt dışı seyahat sağlık sigortası
 • Türk Havayolları Dış Hat Gidiş – Dönüş uçak bileti
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurtdışı çıkış harç pulu
 • Vize Ücreti
 • Yerel çalışanlar için tipler ( kişi/gün başı 15 euro olarak düşünebilirsiniz)
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

MOIS GABAY EŞLİĞİNDE MEDENİYETLERİN İZİNDE ENDÜLÜS’TE BAHAR 1 – 5 Mayıs 2024

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
01.05.2024 - 05.05.2024
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

1.970,00 EUR

1.970,00 EUR

2.560,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.