OKTAY TEMELLER ILE; LAVANTA KOKULARI EŞLİĞİNDE PROVENSAL BİR ŞÖLEN; FRANSA - PROVENCE AIX EN PROVENCE – AVIGNON 15 - 19 HAZİRAN

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda buluşarak, TK1365 sayılı uçak ile 07.30’da Marsilya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile 09.45’te varışımızda özel aracımız ile Aix-en-Provence’a doğru ilerliyoruz. Varışımızda, Chateau La Coste Sanat Galeri ile gezimize başlıyoruz. 

Chateau La Coste Sanat Galerisi, üzüm bağlarıyla çevrili doğanın içerisinde hem sanat eserlerinin, heykellerin sergilendiği bir galeri hem de bu bağlardaki üzümlerden üretilen şarapların saklandığı bir şarap mahzeni olarak işlev görür. Keyifli öğle yemeğimiz sonrası Aix-en-Provence’i keşfetmeye ressam Paul Cézanne’in atölye-evi ile başlıyoruz. Mazarin mahallesi, Cours Mirabeau caddesi ve kentin diğer sokaklarında, ilginç binaları ve ünlü çeşmeleri arasından geçerek yapacağımız yürüyüş ile bölgenin en renkli yerel pazarlarından birinin kurulduğu meydana gideceğiz. Pavillon de Vendome, Cathedrale St. Sauveur, Place des Martyrs de la Resistance ve Fontaine de la Rotonde göreceğimiz yerler arasında yeralıyor.  Gezi bitiminde otelimize yerleşiyoruz.

Konaklamamız Aix en Provence otelimizde.

 

2. GÜN

Kahvaltının ardından, Provence’nin en meşhur köylerini gezmeye başlıyoruz. Uçsuz bucaksız lavanta tarlaları, tepelere kurulmuş küçük köylerindeki sakin yaşamı ve göz alabildiğine uzanan vadi manzaralarıyla Provans (Provence) adeta görsel bir şölen sunar.

Lavanta tarlalarının başkenti olarak anılan Valensole, Orta çağ da Haute-Provence bölgesinin başşehri olan Forcalquier ve Manosque gezeceğimiz köyler arasında yeralıyor.

Gezimiz sırasında ayrıca, tamamı organik sertifikalı güzellik ve cilt bakımı ürünleri üreten L'OCCITANE fabrikasını da ziyaret edeceğiz.

Konaklama Aix en Provence otelimizde

3. GÜN

Kahvaltı sonrası, Van Gogh esintileri, Roma dönemi yapıları ve Provansal kültürüyle ünlü Arles’e doğru ilerliyoruz Geçmişi M.Ö. 800 yılına dayanan, 60 bin nüfusa sahip bu sanat ve tarih kentinde Luma Müzesi’ni gezeceğiz.  Antik ve Romanesk kalıntıların arasından bir çağdaş sanat merkezi olarak yükselen Luma, ikonik mimarisi ve Van Gogh’un 1889 yılında resmettiği ‘Starry Night (Yıldızlı Gece)’ tablosundan ilham alan dış yüzeyi ile dikkat çeker.

Ardından, Baux vadisinin eşsiz güzelliğine şahit olacağımız keyifli bir yolculuk ile tarihi Les Baux-de-Provence köyüne gidiyoruz. Kayalıklar üstüne kurulu Baux de Provence kasabasında provensal hayatı sembolize eden dolambaçlı sokaklarda gezecek ve Carrières de Lumières’e giderek sanatın farklı bir boyutuna tanık olacağız. Gezi bitiminde konaklayacağımız Villeneuve les Avignon’a gidiyoruz. 

Konaklama Avignon otelimizde.

4. GÜN

Kahvaltının ardından günümüze Avrupa'da Orta Çağ'dan kalma en büyük ve en önemli gotik yapılardan biri olan tarihi bir saray olan Papalık Sarayı gezisi ile başlıyoruz. Bir zamanlar bir kale ve saray olan papalık ikâmetgâhı, 14. yüzyılda Batı Hristiyanlığının merkezi olmuştur. Ardından, Sourge nehri kıyısında bulunan L’isle-Sur-La-Sorgue ve birçok film yıldızının ve sanatçının ev sahibi olduğu, Luberon'un "iç" köylerinden biri olan Gordes’i gezeceğiz.

Konaklama Avignon otelimizde.

5. GÜN

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, Fransa’nın bohem şehri Marsilya’ya gidiyoruz. Oldukça eski bir yerleşim yeri olan Marsilya, Fransa’nın en büyük şehri olarak bilinmektedir. Notre Dame de la Garda Bazilikası, eski liman ve Avrupa ve Akdeniz Medeniyetler Müzesi göreceğimiz yerler arasında yer alıyor.  Meşhur Fransız Şarapları, çeşitli Fransız peynirleri ve sanatsal ürünler bulabileceğiniz çok sayıda dükkân, şık mağaza ve kafelerin bulunduğu eski liman bölgesinde, alışveriş ve öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası, belirlenen yerde buluşarak havalimanına transferimiz yapılıyor.

Marsilya Havalimanı’ndan kalkacak TK1368 sayılı 19.20 THY uçuşu, yerel saat ile 23.30’da bizleri İstanbul’a ulaştıracak.
  

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileğiyle…

 

 • Belirtilen vb. kategoride otellerde 4 gece, oda-kahvaltı konaklama
 • 2 öğle yemeği (1. ve 3. gün)
 • 2  akşam yemeği (2. ve 4. gün)
 • Şarap tadımı
 • Özel aracımız ile programda belirtilen tüm transferler ve günübirlik geziler
 • Belirtilen yerlerde tüm giriş ücretleri,
 • Yerel rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu seyahat sigortası,
 • Sacred7 Travel profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti
 • THY ile gidiş dönüş dış hat uçak bileti
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Vize
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yerel çalışanlar için tipler
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

OKTAY TEMELLER ILE; LAVANTA KOKULARI EŞLİĞİNDE PROVENSAL BİR ŞÖLEN; FRANSA - PROVENCE AIX EN PROVENCE – AVIGNON 15 - 19 HAZİRAN

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
15.06.2024 - 19.06.2024
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

2.590,00 EUR

2.590,00 EUR

3.480,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.