PELİN DİLARA ÇOLAK EŞLİĞİNDE; FELSEFENİN DOĞDUĞU ŞEHİR «ATİNA»DA KEYİFLİ BİR HAFTASONU…25 - 27 EKİM 2024

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, TK1843 sefer sayılı uçuş ile 08.30’da, tarihi, kültürü, tanrıları ve mitolojisi ile hemen suyun öte tarafındaki komşumuz Atina’ya hareket ediyoruz. 09.00’da varışımızda otelimizde zengin brunch eşliğinde Sevgili Pelin Dilara Çolak ile sohbetler dizimize başlıyoruz.

Brunch sonrası, ismini tanrıça Athena’dan alan şehri gezmeye başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında;Temple of Zeus, Parlament, Syntagma Square, Omonia Square, Panathenaic Stadium ve Lycabettus Hill (aracımız bizleri St. George Lycabettus da bırakacak ve oradan teleferik’i kullanacağız) yer alıyor.

Ardından, bir zamanlar Platon’un dersler verdiği günümüzde ise park olarak kullanılan bölgeye geçiyoruz. Platon Akademisi, Antik Yunanistan'da Atina'da Platon tarafından kurulan bir felsefe okuluydu. MÖ 83 yılı dolaylarına kadar varlığını sürdüren bu okuldan bazı kalıntılar kaldı. Bu kalıntıların olduğu yerde Akademi'ye dair anlatılanların yer aldığı bir ören yeri bulunuyor.

Platon Akademisi gezimizin ardından, Atina merkeze geliyoruz. Burada Agora & Attalos Stoası’nın da yeraldığı Atina Agorasını ziyaret ediyor ve FilopappouHill’i (güzel manzarasının dışında aynı zamanda Sokrates'in mahkûm edildiğinde tutuklu tutulduğu düşünülen hücrenin bulunduğu yer) göreceğiz. Burada Sokrates'e ithafen bir anıt yapı da yer almakta. Sokrates’in mahkûm edilmesi düşünce tarihi açısından kırılma yaratan olaylardan biridir. Tur sonrası otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda ve konaklamamız otelimizde.

2. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, şehrin simgesi Akropolis’i geziyoruz. Akropolis kelimesi yüksek anlamına gelen akro ve şehir anlamına gelen polis kelimelerinin birleşiminden oluşur. Şehrin en hakim tepesindeki Atina Akropolisi’nin tarihi Cilalı Taş Devri’nden başlar.
Akropolis Müzesi’ni ziyaret edecek, Parthenon, Antik Tiyatro, Erechtheion, Athena Nike Tapınağı, Propylon ile Eski Athena Polias Tapınağı’nı göreceğiz. Acropolis tepesindeki turumuz sonrasında, Gezi bitiminde otelimize dönüyoruz. Öğleden sonra alışveriş için serbest saatlerimiz olacak.

Akşam dileyen misafirlerimiz ile müzikli bir Yunan tavernasına gidiyoruz. (extra)

Konaklama otelimizde.

3. GÜN

Sabah kahvaltısının ardından, öğle saatlerinde otelimizden ayrılarak Yunanistan’ın en büyük liman kenti olan Pire’ye gidiyoruz. Öğle yemeğimizi Micro limanda alacak ve güzel manzarasının keyfini çıkaracağız.

Akşam üzeri havaalanına transferimiz yapılıyor. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 1846 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:05’te İstanbul’a hareket ediyoruz.

Yerel saat 23.40’ta İstanbul’a hoş geldiniz.

Hayat bir yolculuktur, bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek üzere…

 

 • Belirtilen vb. otelde 2 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Gezi boyunca gerçekleştirilecek transferler ve araç hizmetleri
 • Yerel restoranlarda 2 Öğle ve 1 Akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Gezi ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Pelin Dilara Çolak danışmanlık bedeli
 • Sacred7 Travel yerel profesyonel rehberlik hizmeti
 • THY ile dış hat uçak biletleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yerel personel için bahşişler (kişi/gün başı 15 euro olarak düşünebilirsiniz)
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

PELİN DİLARA ÇOLAK EŞLİĞİNDE; FELSEFENİN DOĞDUĞU ŞEHİR «ATİNA»DA KEYİFLİ BİR HAFTASONU…25 - 27 EKİM 2024

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
25.10.2024 - 27.10.2024
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

1.470,00 EUR

1.470,00 EUR

1.740,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.